Radio Białystok | Sport | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w Sosnowcu z MKS-em Będzin 3:0

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w Sosnowcu z MKS-em Będzin 3:0

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

11.11.2020, 07:19, akt. 23:11

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki rozpoczęli w środę (11.11) serię wyjazdowych meczów z drużynami z południa Polski.

MKS Będzin - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

Wieczorem Ślepsk Malow Suwałki zmierzy się w Sosnowcu z MKS-em Będzin i przerwał złą passę z ostatnich tygodni. Podopieczni Andrzeja Kowala pewnie pokonali gospodarzy 3:0, w setach do 22, 23 i 20, a MVP spotkania został Bartłomiej Bołądź. Poniżej przedstawiamy przebieg meczu.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki wychodzi w składzie: Waliński, Rousseaux, Bołądź, Sapiński, Tuaniga, Warda, na libero Filipowicz i Czunkiewicz.

Gospodarze zaczynają następująco: Sobański, Ratajczak, Kalembka, Santana, Faryna, Thiago, na libero Gregorowicz.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa dla zespołu gości Marcin Waliński. Wyrównana gra na początku spotkania. Gracze z Będzina mylą się częściej w zagrywce i minimalna przewaga jest po stronie suwalczan. Oglądamy dwie ciekawe wymiany. Kilka świetnych ataków i obron. Ciągle oczko - dwa przewagi mają podopieczni Andrzeja Kowala. Asa serwuje Bartłomiej Bołądź. Goście mają kilka piłek setowych, dwie bronią podopieczni trenera Jakuba Bednaruka, ale ostatecznie set pada łupem biało-niebieskich 25:22, a ostatni punkt zdobywa ten, który rozpoczął - Marcin Waliński.

Set 2

Świetny początek drugiego seta w wykonaniu zawodników z Suwałk. Wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Biało-niebieski blok kapitalnie czyta intencje atakujących będzinian. Gospodarze jednak odrabiają na 9:9. Biało-niebiescy ciągle odskakują na 2-3 punkty, ale Będzin odrabia. Tuaniga często obsługuje środkowych, czy to Wardę, czy Sapińskiego, a ci się w zasadzie nie mylą. Skuteczny atak Bołądzia kończy partię drugą - 25:23 dla Ślepska Malow Suwałki i 2:0.

Set 3

Suwalczanie grają pewnie i znów odskakują na początku partii, ale Będzin goni. Oglądamy kilka zepsutych zagrywek po obu stronach, kilka piłek na styku i przewaga topnieje do jednego punktu. W trans w ataku wpada Bartłomiej Bołądź, który bije bardzo mocno i skutecznie. Trafia to w boisko, to w rywali, ale oczywiście nie celowo, za co przeprasza. W tym czasie przewaga rośnie na 19:15. W międzyczasie na parkiecie pojawili się Łukasz Rudzewicz i Kevin Klinkenberg. Ślepsk Malow Suwałki nie odpuszcza i kończy seta do 20, pewnie wygrywając 3:0 w całym spotkaniu.

MVP wybrany atakujący gości Bartłomiej Bołądź.

Biało-niebiescy do 24 listopada zagrają 4 kolejne mecze na wyjeździe. Ich rywalami będą kolejno: Stal Nysa, Resovia, GKS Katowice i Warta Zawiercie.

| red: mag, maj

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali w sobotę (07.11) kolejny mecz w rozgrywkach Plus Ligi. W hali ERGO Arena w Gdańsku zmierzyli się z Treflem, dla którego był to już 5 mecz w ciągu zaledwie 14 dni.

Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z Jastrzębskim Węglem 1:3 [zdjęcia]

4.11.2020, 09:42

Wicelider tabeli Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Ślepskiem Malow Suwałki w siatkarskiej PlusLidze 3:1.

Bez niespodzianki - siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrywają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3

31.10.2020, 08:03

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w sobotę (31.10) u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Ich rywal - to najlepsza drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi i absolutny lider tegorocznych rozgrywek.

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom

28.10.2020, 07:27

W siatkarskiej PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki wygrał w środę (28.10) wieczorem z Czarnymi Radom 3:2