Radio Białystok | Sport | BAS Białystok tym razem uległ drużynie z Częstochowy [zdjęcia]

BAS Białystok tym razem uległ drużynie z Częstochowy [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

9.12.2020, 21:39, akt. 23:40

Pierwszoligowi siatkarze BAS-u Białystok przegrali kolejny mecz z rzędu. Było to zaległe spotkanie 8. kolejki Tauron 1. ligi.

BAS Białystok przegrał z Norwidem Częstochowa 0:3 - fot. Robert Bońkowski

Tokajuk: brakuje nam chłodnej głowy

Białostoczanie mierzyli się z drużyną Exactu Systems Norwid Częstochowa. BAS uległ rywalom 0:3. Mecz rozgrywany był bez udziału publiczności.

Pierwszy set gospodarze rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia, ale z każdą kolejną akcją "rozpędzali się" goście z woj. śląskiego. Ostatecznie pierwszy set BAS przegrał 17:25

Druga partia była decydująca dla losów całego spotkania. BAS Białystok zdecydowanie przegrywał przez większą część seta, ale zdołał odrobić stratę. W końcówce drugiej części spotkania to drużyna Norwida Częstochowa pokazała sportowy charakter i ostatecznie zwyciężyła, ale już nie tak zdecydowanie. Goście pokonali białostoczan 25:23.

Trzeci set też nie potoczył się po myśli BAS-u Białystok. Beniaminek Tauron 1. Ligi próbował "gonić" częstochowian w końcówce partii, ale nie udało się tego dokonać i zespół Marka Antoniuka przegrał 22:25.

Przyjmujący białostockiej drużyny Kajetan Tokajuk mówił po meczu, że drużyna w decydujących momentach za bardzo się denerwuje.

- Mamy dość młody zespół. W końcówkach setów brakuje nam chłodnej głowy. Pracujemy nad tym i miejmy nadzieję, że w końcu przestaniemy mieć z tym problem. To kolejny przegrany z rzędu przez nas mecz. Szkoda szczególnie drugiego seta, gdzie mamy przewagę, z kolei w trzecim secie doganiamy przeciwnika i też tego nie wykorzystujemy. Na końcowym wyniku zaważyły nasze błędy, zwłaszcza na zagrywce - powiedział po porażce Kajetan Tokajuk

BAS w Tauron 1. Lidze zajmuje przedostatnie miejsce. W 11 meczach uzbierał zaledwie 5 punktów. Kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę (12.12) w Białymstoku z Politechniką Lublin.

| red: rbon

To był nieudany powrót na pierwszoligowe boiska. W zaległym meczu 6. kolejki siatkarskiej TAURON 1. Ligi BAS Białystok uległ ZAKSIE Strzelce Opolskie 1:3 (25:27, 22:25, 25:22, 15:25)

Pierwsza wygrana BAS Białystok w I lidze

30.10.2020, 11:50

To pierwsze zwycięstwo białostoczan w sezonie 2020/21.

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z Gwardią Wrocław 0:3 [zdjęcia]

8.10.2020, 10:18

Kibice BAS-u Białystok będą musieli jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo swojej drużyny. Tym razem białostoccy siatkarze ulegli Gwardii Wrocław 0:3.

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki

5.10.2020, 09:01

Blisko 3 godziny walki, porażka 2:3 i 1 punkt w tabeli - taki jest bilans wyjazdowego meczu 1-ligowych siatkarzy BAS-u Białystok z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z BBTS-em Bielsko-Biała 0:3 w TAURON 1. Lidze [zdjęcia]

26.09.2020, 08:00

Siatkarze BAS-u Białystok po raz pierwszy w rozgrywkach pierwszej ligi zagrali przed własną publicznością. Podopieczni Marka Antoniuka podejmowali BBTS Bielsko Biała.

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali debiutancki mecz w 1. lidze, ale pokazali się z dobrej strony

24.09.2020, 07:03

Siatkarze BAS-u Białystok zdobyli punkt na inaugurację debiutanckiego sezonu w 1. lidze. Z faworyzowanym Krispolem Września przegrali na wyjeździe 2:3.