Radio Białystok | Sport | BAS Białystok po emocjonującym meczu wygrał z Krispolem Września

BAS Białystok po emocjonującym meczu wygrał z Krispolem Września

autor: Barbara Sokolińska

5.01.2021, 20:14, akt. 6.01.2021, 00:59

To było emocjonujące spotkanie o dużym znaczeniu dla układu tabeli. W meczu 16. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi BAS Białystok wygrał z Krispolem Września 3:2 (14:25, 21:25, 25:23, 25:17, 15:5).

BAS Białystok - BBTS Bielsko-Biała, fot. Marcin Mazewski

To był mecz za przysłowiowe 6 punktów. Przed spotkaniem BAS z dorobkiem 9 oczek zajmował przedostatnie, 14. miejsce w tabeli, z kolei Krispol Września z 12 punktami na koncie plasował się o jedną pozycję wyżej.

Pierwsza partia od początku nie układała się po myśli gospodarzy. Już w pierwszych akcjach siatkarze z Wrześni zdobyli kilkupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększali, górując nad BAS-em w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trener Piotr Łuka próbował wpłynąć na grę swoich podopiecznych zmianami - na boisko weszli m.in. Witkoś i Kudrashau, ale to niewiele pomogło i Krispol Września wygrał tego seta do 14.

W drugim secie spotkania drużyny grały punkt za punkt aż do stanu 7:8, kiedy to zablokowany został Kacper Wnuk. Siatkarze BAS-u jednak nie odpuścili i po kilku ich dobrych akcjach, a także dwóch błędach w ataku zawodników z Wrześni wyszli na prowadzenie 15:14 i trener Krispolu Marian Kardas poprosił o czas. W decydującej części seta BAS miał problemy ze zdobywaniem punktów, wrześnianie zaś bezlitośnie wykorzystywali swoje szanse i po autowym serwisie Jakuba Abramowicza tryumfowali do 21.

Pierwszy punkt w 3. secie zdobyli gospodarze po ataku Wnuka. Białostoczanie osiągnęli trzypunktową, najwyższą jak do tej pory przewagę w meczu (4:1), którą siatkarze Krispolu zniwelowali bardzo szybko za sprawą Mateusza Lindy. Wynik oscylował w okolicach remisu aż do stanu 14:12, gdy asem serwisowym popisał się Witkoś. BAS wygrywał już nawet 19:16, ale wtedy wrześnianie zdobyli w jednym ustawieniu aż 5 punktów, wychodząc na prowadzenie 19:21. Białostoczanie nie podłamali się jednak takim obrotem spraw i po wyrównanej końcówce wygrali tę partię do 23.

BAS kontynuował dobrą passę także w 4. secie. Dzięki dobrej grze Laskowskiego i Wnuka prowadził 9:5 i trener Krispolu Września zmuszony był poprosić o przerwę dla swojej drużyny. Nieznacznie wpłynęło to jednak na obraz gry - białostoczanie zwiększali stopniowo swoją przewagę, dominując na boisku. Ostatecznie BAS wygrał 25:17, a zwycięzcę tego spotkania miał wyłonić tiebreak.

Decydująca partia to był już prawdziwy siatkarski nokaut. Rywale nie mogli poradzić sobie z mocnymi zagrywkami Laskowskiego i Abramowicza i na tablicy wyników widniał wynik 10:1 dla BAS-u. Krispol zupełnie się poddał, a białostoczanie nie pozwolili już sobie wyrwać zwycięstwa w tym meczu, wygrywając tiebreaka do 5 i całe spotkanie 3:2.

MVP: Michał Witkoś

BAS wciąż zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli Tauron 1. Ligi, ale poprawił swój dorobek punktowy. Do 12. miejsca w tabeli, które na koniec sezonu gwarantuje utrzymanie w lidze, traci już tylko 2 oczka.

Kolejny mecz białostoczanie zagrają w najbliższą sobotę, 9 stycznia. W Bielsku-Białej zmierzą się z liderem tabeli, tamtejszym BBTS-em.

| red: bs

Mimo dobrej gry nie udało się sprawić niespodzianki. W meczu 13. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarze BAS-u Białystok ulegli wyżej notowanemu zespołowi LUK Politechnika Lublin 0:3 (21, 21, 22).

BAS Białystok tym razem uległ drużynie z Częstochowy [zdjęcia]

9.12.2020, 21:39

Pierwszoligowi siatkarze BAS-u Białystok przegrali kolejny mecz z rzędu. Było to zaległe spotkanie 8. kolejki Tauron 1. ligi.

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3 [zdjęcia]

25.11.2020, 23:24

To był nieudany powrót na pierwszoligowe boiska. W zaległym meczu 6. kolejki siatkarskiej TAURON 1. Ligi BAS Białystok uległ ZAKSIE Strzelce Opolskie 1:3 (25:27, 22:25, 25:22, 15:25)