Radio Białystok | Sport | Jesus Imaz: zaczęliśmy bardzo dobrze, druga połowa była nieco nerwowa

Jesus Imaz: zaczęliśmy bardzo dobrze, druga połowa była nieco nerwowa

30.01.2021, 17:40, akt. 31.01.2021, 01:08

W sobotnim (30.01) meczu piłkarskiej ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 (1:0). Gole strzelili Jesus Imaz i Jakov Puljić.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, 30.01.2021, fot. Joanna Szubzda

Żółto-czerwoni doskonale rozpoczęli wyjazdowe spotkanie w Gdańsku. Już w 3. min. objęli prowadzenie. Martin Pospisil idealnie zagrał na prawe skrzydło do Macieja Makuszewskiego, a ten świetnie wyłożył piłkę na środek do Jesusa Imaza. Hiszpan nie zmarnował sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem, trafił do siatki w czwartym kolejnym spotkaniu i zdobył swoją dziewiątą w tym sezonie bramkę w ekstraklasie.

Jesus Imaz: To była ciężka gra

To była ciężka gra. Zaczęliśmy bardzo dobrze, zaczęliśmy szybko od 1:0. Druga połowa była nieco nerwowa. Powinniśmy być przy piłce, zmęczyć przeciwną drużynę, ale myślę że przez 20 minut wyglądało na to, że oni kontrolują grę, a my tylko biegamy. Ale pracowaliśmy ciężko i zdobyliśmy drugiego gola, kiedy mecz dobiegał końca

- mówił po meczu pomocnik Jagiellonii Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok po ośmiu latach wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk

W drugiej połowie meczu gra Jagiellonii była gorsza. Częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Dopiero w końcówce meczu Jagiellonia Białystok przypieczętowała swoje zwycięstwo w Gdańsku. Kilka minut przed końcem spotkania Jesus Imaz asystował przy golu Jakova Puljicia. To historyczna wygrana, bo Jaga nie mogła wygrać w Gdańsku aż od 8 lat.

Zadowolony z wygranej był obrońca Jagi - Błażej Augustyn.

Dzisiaj wszyscy się dobrze zachowywaliśmy. Byliśmy po prostu drużyną, tak jak należy. Ten dzisiejszy mecz przypomniał mi mecze za dawnych czasów, z Lechią właśnie. Ze wszystkimi w taki sposób właśnie wygrywaliśmy. Wyrachowaniem i tym, że byliśmy po prostu drużyną

- mówił po meczu obrońca żółto-czerwonych Błażej Augustyn, który wcześniej spędził w Lechii kilka lat.

Jagiellonia Białystok następny mecz zagra również na wyjeździe. W niedzielę (7.02) zmierzy się z Wisłą Kraków.

źródło: PAP, jagiellonia.pl | red: mag, wsz

Jagiellonia Białystok przedłużyła do połowy 2024 roku kontrakt z czeskim pomocnikiem Martinem Pospisilem. 29-letni piłkarz jest jednym z kluczowych graczy zespołu zajmującego obecnie siódme miejsce w ekstraklasie.

Remis Jagiellonii z Rotorem Wołgograd w ostatnim sparingu w tureckim Belek

21.01.2021, 17:12

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Rotorem Wołgograd w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Belek.