Radio Białystok | Wiadomości | Piłkarze Jagiellonii Białystok wrócili do treningów po przerwie zimowej

Piłkarze Jagiellonii Białystok wrócili do treningów po przerwie zimowej

7.01.2021, 07:24, akt. 07:32

Po testach na obecność koronawirusa, w środę (6.01) przygotowania do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy rozpoczęła Jagiellonia Białystok. Głównym punktem będzie zgrupowanie, na które białostoczanie już tradycyjnie wyjadą do Belek w Turcji.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań, 5.12.2020, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań, 5.12.2020, fot. Joanna Szubzda

Trener Jagiellonii Bogdan Zając podkreśla, że kluczem jest powrót do pełnej sprawności wszystkich piłkarzy z kadry i doprowadzenie do tego, by w pełni byli gotowi do gry już pod koniec stycznia, gdy wznowione zostaną rozgrywki. Zaznaczył, że założenia dotyczące gry zespołu zostały przygotowane jeszcze przed rozpoczęciem całego sezonu, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany zwłaszcza wtedy, gdy z powodu choroby i innych przyczyn trudno było zestawić linię obrony.


Jeżeli wszyscy zawodnicy wrócą na poziom, który prezentowaliśmy na początku sezonu, to będziemy mocniejsi nie tylko w defensywie, ale także jako zespół w fazie bronienia. To jest główny temat, któremu podczas zgrupowania i nie tylko będziemy poświęcali dużo czasu - powiedział szkoleniowiec, cytowany w środę przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii.


Bogdan Zając zaznaczył, że na zgrupowanie jedzie duża grupa zawodników, co oznacza że - przy planowanej liczbie czterech, pięciu sparingów - każdy z nich rozegra dwa, trzy mecze i to nie w pełnym wymiarze czasowym. "To jest krótki i dynamiczny okres, który trzeba optymalnie wykorzystać, ale przy tym nie przesadzić w drugą stronę i być w pełni gotowym na pierwszy mecz ligowy" - dodał.


Piłkarze mieli przymusowy, tygodniowy odpoczynek od piłki nożnej

Jak powiedział trener Jagiellonii, każdy z zawodników miał indywidualnie rozpisany plan zajęć na okres przerwy, w tym na czas świąt. Bogdaj Zając podkreślił, że bezwzględnym zaleceniem dla tych piłkarzy, którzy byli w grze i nie leczyli urazów, był tygodniowy odpoczynek od piłki nożnej.

Doświadczony skrzydłowy Maciej Makuszewski zaznaczył, że nowy rok, to nowe nadzieje. 


Dzięki przerwie nieco zrestartowaliśmy się po ostatnim, trudnym ze względu na pandemię, okresie. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko będzie dobrze. Kibice wrócą na stadiony, a my dobrze przepracujemy okres przygotowawczy i w rundzie wiosennej zagramy dobrą, skuteczną piłkę, dzięki której będziemy regularnie punktować - powiedział Makuszewski w wywiadzie dla klubowych mediów.


Obóz w Turcji rozpocznie się 10 stycznia

Do Turcji Jagiellonia wylatuje 10 stycznia i będzie tam trenować przez 12 dni. Trener Zając przyznał, że nie jest do końca przesądzone, jak będzie wyglądała lista sparingpartnerów podczas obozu w Belek. Na dziś przeciwnikami mają być Szynnik Jarosław (Rosja), Radnicki Nisz (Serbia) i Olimpik Donieck (Ukraina). Ostatnim przeciwnikiem mógłby być rosyjski Rubin Kazań.

Pierwszą część sezonu ekstraklasy białostoczanie zakończyli na 7. miejscu z dorobkiem 20 punktów. Grali nierówno - w ostatnich dziewięciu spotkaniach odnotowali cztery kolejne zwycięstwa u siebie, ale też pięć kolejnych wyjazdowych przegranych, m.in. z beniaminkiem Stalą Mielec.

Pierwsze spotkanie w drugiej części sezonu Jagiellonia rozegra 30 stycznia z Lechią Gdańsk, właśnie na wyjeździe.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tomasz Frankowski, Kamil Grosicki, Ivan Runje i inni - poznaliśmy jedenastkę wszech czasów Jagiellonii Białystok

30.12.2020, 22:43

Tomasz i Przemysław Frankowscy, Kamil Grosicki, Ivan Runje czy Taras Romanczuk znaleźli się w jedenastce wszech czasów Jagiellonii Białystok, wybranej na stulecie istnienia klubu. Piłkarzem stulecia "Jagi" został Tomasz Frankowski, trenerem - Michał Probierz.


Eksperci i dziennikarze wybrali cztery "11 stulecia" Jagiellonii Białystok

28.12.2020, 13:23

Kończący się 2020 rok to rok stulecia Jagiellonii Białystok. Z tej okazji kapituła złożona z ekspertów i dziennikarzy wytypowała najbardziej zasłużonych zawodników w historii klubu.


Kibice Jagiellonii prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomnik żołnierzy 42. Pułku Piechoty

26.12.2020, 11:50

Ma to być jeden z elementów obchodów 100-lecia Jagiellonii Białystok. Kibice żółto-czerwonych prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomnik żołnierzy 42. Pułku Piechoty. 100 lat temu wojskowi założyli drużynę sportową, która dała początek Jagiellonii.


Piłkarze Jagiellonii Białystok na zimowy obóz wyjadą do Turcji

22.12.2020, 21:44

Zgrupowanie w Turcji w dniach 10-22 stycznia będzie głównym etapem przygotowań Jagiellonii Białystok do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Tradycyjnie będzie to obóz przygotowawczy w Belek, w trakcie którego zaplanowano cztery spotkania kontrolne.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 07:14

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok