Radio Białystok | Sport | Damian Czykier bez medalu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Damian Czykier bez medalu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

7.03.2021, 17:05, akt. 8.03.2021, 07:59

Damian Czykier zajął szóste miejsce w finale biegu na 60 m przez płotki halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Zawodnik Podlasia Białystok uderzył w czwarty płotek i stracił równowagę. Uzyskał czas 7,63. Wygrał Francuz Wilhelm Belocian - 7,42.

Czykier od samego początku prezentował się bardzo dobrze. Do Torunia przyjechał z czwartym wynikiem (7,57), ale różnice były niewielkie. Wyszedł bardzo dobrze z bloków i biegł na pozycji medalowej, ale zahaczył o czwarty płotek i stracił równowagę.

Srebro wywalczył Brytyjczyk Andy Pozzi - 7,43, a brąz Włoch Paolo Dal Molin - 7,56.

Pozostali dwaj Polacy startujący na tym dystansie - Artur Noga i Krzysztof Kiljan - odpadli w półfinałach.

źródło: PAP | red: bs

Trzech Polaków: Damian Czykier, Krzysztof Kiljan i Artur Noga awansowali do niedzielnych (7.03) półfinałów biegu na 60 m ppł halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu.

Lekkoatleci Podlasia Białystok przywożą z Torunia kilka medali halowych mistrzostw Polski

21.02.2021, 17:10

Damian Czykier zdobył złoty medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Mityng w Duesseldorfie – Damian Czykier najszybszy na 60 m ppł

31.01.2021, 16:17

Damian Czykier czasem 7,64 wygrał w niedzielę (31.01) bieg na 60 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznego mityngu w niemieckim Duesseldorfie.