Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci Podlasia Białystok przywożą z Torunia kilka medali halowych mistrzostw Polski

autor: Grzegorz Pilat

21.02.2021, 17:10, akt. 22.02.2021, 08:43

Damian Czykier zdobył złoty medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Damian Czykier - fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Zawodnik Podlasia Białystok w biegu na 60 metrów przez płotki uzyskał wynik 7,59 s i tym samym wyrównał najlepszy wynik w tym sezonie. Ostatnie - ósme miejsce - zajął Krystian Siniło z Podlasia Białystok.

Także złoty medal w skoku wzwyż kobiet i dziewiąty tytuł halowej mistrzyni Polski wywalczyła Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok. Niestety - jej wynik 182 centymetry - jest daleki od oczekiwań.

Z kolei czwórka Podlasia Białystok Artur Łęczycki, Radosław Sacharczuk, Maksymilian Klepacki i Damian Czykier zdobyła brązowy medal w biegu 4x200 metrów.

W innych ciekawszych finałach Karol Zalewski wygrał bieg na 400 metrów mężczyzn. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Justyna Święty-Ersetic. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Michał Haratyk, a finał skoku o tyczce zdominował Piotr Lisek.

Emocje były w biegu na 800 m, który wygrała Joanna Jóźwik, ale była tylko nieco lepsza od Angeliki Cichockiej. Z kolei na 800 m mężczyzn wygrał Patryk Dobek przed Adamem Kszczotem.

Dorobek zawodników Podlasia Białystok jest bogatszy, bo wcześniej złoto zdobyła Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, a brąz na 60 metrów - wywalczył Rafał Łupiński.

| red: mag, maj

Damian Czykier czasem 7,64 wygrał w niedzielę (31.01) bieg na 60 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznego mityngu w niemieckim Duesseldorfie.

Lekkoatleci Podlasia wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski

31.08.2020, 09:18

Sukcesem Podlasia Białystok zakończyły się we Włocławku lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Przedstawiciele tego klubu stawali 6 razy na najwyższym stopniu podium, 2 razy na drugim i wygrali klasyfikację medalową.

Maria Andrejczyk i męska sztafeta ze złotymi medalami w lekkoatletycznych MP

29.08.2020, 17:27

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. W najlepszej próbie na stadionie we Włocławku rzuciła 62,66 m, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie.

Lekkoatleci Podlasia Białystok z sukcesami na memoriale w Chorzowie

26.08.2020, 07:24

Lekkoatleci Podlasia Białystok startowali w Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim.