Radio Białystok | Sport | W czasie przerwy w rozgrywkach ekstraklasy Jagiellonia pracowała nad grą obronną i swobodą w ataku

1.04.2021, 15:39, akt. 15:45

Poprawa gry obronnej, większa swoboda w akcjach ofensywnych i szybkość - na tym skupił się sztab szkoleniowy Jagiellonii w czasie przerwy w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020, fot. Joanna Szubzda

W świąteczny poniedziałek (05.04) przeciwnikiem białostoczan będzie Śląsk Wrocław.

Co udało się poprawić, to zobaczymy w poniedziałek. Na pewno zdecydowanie chcieliśmy poprawić grę obronną, by przeciwnik tych sytuacji stwarzał jak najmniej. W grze ofensywnej by zawodnicy mieli więcej swobody. Była też ostatnia możliwość poprawy parametrów motorycznych

- mówił w czwartek (01.04) na konferencji prasowej online tymczasowy trener zespołu Rafał Grzyb.

Przygotowujemy się do ciężkiego spotkania - mówił Rafał Grzyb. Na stanowisku trenera wrocławskiej drużyny zadebiutuje w tym meczu Jacek Magiera, który po kilku latach spędzonych w PZPN (pracował m.in. z reprezentacją Polski do lat 20) wraca do ligowego futbolu. "Pytanie, ile nowy trener miał czasu, żeby wprowadzić nowe zasady gry" - dodał szkoleniowiec. Rafał Grzyb przyznał, że zna grę Śląska z ostatnich spotkań, ale nie jest w stanie przewidzieć, jakich zmian dokona Magiera.

Przed przerwą w rozgrywkach Jagiellonia przerwała serię meczów bez zwycięstwa, wygrywając w Poznaniu z Lechem, mimo gry w dziesiątkę. Po 22. kolejkach białostoczanie zajmują w tabeli dwunaste miejsce, ale np. do szóstego Piasta Gliwice tracą tylko trzy punkty. "Gramy o jak najwyższą pozycję w tabeli" - powiedział krótko trener Jagiellonii, pytany, o co zespół walczy w tym sezonie.

Chorwacki stoper Ivan Runje mówił, że wygrana z Lechem była dla zespołu bardzo potrzebna od strony psychicznej. "Było widać na treningach, że zespół pracuje bardzo mocno i z uśmiechem na twarzy (...). Teraz jesteśmy na dobrym poziomie i tylko musimy to utrzymać dalej" - mówił o przygotowaniach w przerwie rozgrywek. Pytany o szanse na zwycięstwo w najbliższym meczu również on przyznał, że spotkanie ze Śląskiem będzie trudne. "Musimy dać z siebie wszystko i wygrać" - podkreślił.

Początek meczu Jagiellonii ze Śląskiem - w poniedziałek o godz. 17:30 na stadionie miejskim w Białymstoku. Transmisja z meczu będzie też na antenie Radia Białystok.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia Białystok przedłużyła do połowy 2023 roku umowę z kanadyjskim skrzydłowym o czeskich korzeniach Krisem Twardkiem - poinformował w czwartek (25.03) klub.

Poznaliśmy terminy kwietniowych meczów Jagiellonii Białystok

23.03.2021, 19:30

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 25. i 26. kolejki.

Kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk w jedenastce kolejki

22.03.2021, 17:59

Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok wyróżniony po meczu z Lechem Poznań. Kapitan żółto-czerwonych znalazł się w jedenastce kolejki Ekstraklasy S.A.