Radio Białystok | Sport | Ślepsk Malow Suwałki pokonuje Wartę Zawiercie 3:1 i jest bliżej zajęcia 7. miejsca

Ślepsk Malow Suwałki pokonuje Wartę Zawiercie 3:1 i jest bliżej zajęcia 7. miejsca

autor: Marcin Mazewski

2.04.2021, 08:38, akt. 3.04.2021, 09:15

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w pierwszym z dwóch starć o siódme miejsce pokonują u siebie Wartę Zawiercie 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki - Warta Zawiercie, fot. Marcin Mazewski
Ślepsk Malow Suwałki - Warta Zawiercie, fot. Marcin Mazewski

W sezonie zasadniczym dwukrotnie górą byli Jurajscy Rycerze. Tym razem przyszedł czas na triumf podopiecznych Andrzeja Kowala. Najbardziej wyrównaną okazała się być partia premierowa, w której 28:26 górą byli goście. Kolejne trzy sety to już popisowa gra biało-niebieskich, którzy zwyciężali kolejno do: 18, 21 i 19. MVP spotkania wybrany został Paweł Filipowicz.

Rewanż w Zawierciu zaplanowano na czwartek (8.04). 

Poniżej przebieg dzisiejszego spotkania w Arenie Suwałki:


Set 1

Ślepsk Malow Suwałki wychodzi w składzie: Waliński, Takvam, Bołądź, Klinkenberg, Sapiński, Tuaniga i libero Filipowicz.

Warta Zawiercie zaczyna następującą "siódemką": Kania, Muagututia, Flavio, Bociek, Halaba, Gjorgiev i libero Andrzejewski.

W składzie suwalczan nie ma Mateusza Czunkiewicza, który doznał kontuzji brzucha. Libero jest natomiast w hali, ogląda spotkanie w towarzystwie leczącego uraz kolana Mateusza Sacharewicza.

Pierwszy punkt atakiem ze środka zdobywa dla biało-niebieskich Cezary Sapiński. Goście zaczynają w dość eksperymentalnym składzie. Wyrównany początek tego spotkania. Grzegorz Bociek zatrzymuje blokiem Marcina Walińskiego i na dwa punkty odskakują zawiercianie, ale za chwilę z prawego skrzydła kończy Bartłomiej Bołądź. Warta próbuje odjechać z wynikiem, prowadzi już 11:8. Ślepsk Malow mozolnie odrabia i po bloku na Boćku doprowadza do remisu po 18. Ponownie zatrzymany atakujący Jurajskich Rycerzy, z lewego skrzydła kończy Klinkenberg i biało-niebiescy na prowadzeniu 20:19. Zawodnicy grający w zielonych koszulkach wyrównują - po 23 - a za chwilę mają piłkę setową. Mamy małe zamieszanie przy siatce i wideowerifikację. Przełożenie gości i gramy dalej - po 24. Grzegorz Bociek obija palce gospodarzy. Tuaniga dwa razy wystawia do atakującego z drugiej linii Walińskiego - ten za drugim razem efektownie kończy. Bociek znów obija blok, następnie zagrywki Halaby nie przyjmuje Filipowicz i jest 28:26 dla przyjezdnych.


Set 2

Gra punkt za punkt do stanu po 7. Trzy kolejne punkty zdobywają biało-niebiescy, duża w tym zasługa Marcina Walińskiego, który nęka swoich dawnych kolegów zagrywką. Czas biorą goście. Świetnie serwuje także Sapiński i przewaga gospodarzy rośnie - 15:9. Trener Kolakovic w miejsce Boćka wprowadza Malinowskiego, a za Gjorgieva wchodzi Cavanna. Suwalczanie mają sporą zaliczkę i już nie wypuszczają tego seta, którego asem kończy Andreas Takvam - 25:18 dla podopiecznych trenera Kowala, a w meczu mamy remis 1:1.


Set 3

Lepiej tę partię zaczyna Ślepsk Malow Suwałki, który wychodzi na prowadzenie 7:5. Dobre zawody rozgrywa dziś Kevin Klinkenberg - przyjmuje, atakuje, zdobywa punkty blokiem. Biało-niebiescy utrzymują te dwa oczka przewagi - 13:11. Bartłomiej Bołądź bombarduje rywali zagrywką i suwalczanie odjeżdżają na 17:13. Czas bierze trener Kolakovic. Goście biorą się solidnie za odrabianie strat, po zablokowaniu Bołądzia tracą już tylko punkt - 18:19. Ładny przerzut Tuanigi do Walińskiego, za chwilę znów rozgrywający daje szansę Marcinowi i jest 21:18. Jurajscy Rycerze ponownie się zbliżają na jedno oczko. Z odsieczą przychodzą: Paweł Filipowicz z fenomenalnymi obronami i Kevin Klinkenberg ze sprytnymi atakami. Właśnie Belg kończy seta - 25:21 dla Ślepska Malow Suwałki.


Set 4

Suwalczanie zaczynają od prowadzenia 3:0. Szybko reaguje trener Kolakovic, prosząc o czas dla swojej drużyny. Skutecznie wybija to z rytmu Walińskiego, który psuje zagrywkę. Za chwilę kończy  z lewego skrzydła niezawodny dziś Kevin Klinkenberg, a dwa asy dokłada Cezary Sapiński. Wydawałoby się, że biało-niebiescy kontrolują już przebieg wydarzeń na boisku, ale goście przy dobrej postawie Pawła Halaby w polu serwisowym odrabiają kilka punktów straty. Bardzo prawdopodobne, że właśnie ten zawodnik od przyszłego sezonu zasili szeregi biało-niebieskich. Ślepsk znów ucieka z wynikiem na 13:7. Trener Kolakovic stosuje podwójną zmianę - znów pojawiają się Malinowski i Cavanna. Niewiele to zmienia, bo rośnie przewaga gospodarzy - 17:8. Przyjezdni niwelują część strat - 17:21, a podopieczni Andrzeja Kowala już nie wypuszczają tego meczu. Zablokowany Muagututia i koniec meczu 25:19 i 3:1. MVP spotkania wybrany został Paweł Filipowicz.Rewanż w Zawierciu zaplanowano na czwartek (8.04) o 20:30, oczywiście będziemy relacjonować to spotkanie na naszej antenie.

| red: bs, maj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Powstanie dodatkowy parking w okolicy hali Suwałki Arena

31.03.2021, 08:38

Kiedy skończy się pandemia, kibicom Ślepska Malowu i Wigier łatwiej będzie zaparkować swoje samochody.


Siatkarze Ślepska Malow Suwałki ponownie przegrywają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3

28.03.2021, 10:42

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off PlusLigi. Pierwsze spotkanie podopieczni Andrzeja Kowala przegrali 1:3. Podobnie było w rewanżu.


Niespodzianka, ale tylko w pierwszym secie - Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z ZAKSĄ 1:3

21.03.2021, 07:46

Po raz pierwszy w historii siatkarze Ślepska Malow Suwałki grają w fazie play-off PlusLigi. Po sezonie zasadniczym zajęli w tabeli 8. miejsce, a to oznacza, że w ćwierćfinale przypadła im rywalizacja z najlepszą drużyną - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok