Radio Białystok | Sport | Śląsk Wrocław zagra z Jagiellonią pod wodzą nowego trenera

Śląsk Wrocław zagra z Jagiellonią pod wodzą nowego trenera

2.04.2021, 16:56, akt. 17:01

Jacek Magiera w poniedziałkowym (5.04) meczu z Jagiellonią w Białymstoku zadebiutuje w roli pierwszego trenera Śląska Wrocław. - Nie mamy wpływu na to, co było. Mamy za to wpływ na to, co przed nami i musimy się na tym koncentrować. Najważniejsze, co przed nami - zapowiedział szkoleniowiec.

Trener Jacek Magiera, fot. Joanna Żemojda/Archiwum
Trener Jacek Magiera, fot. Joanna Żemojda/Archiwum

Jacek Magiera został trenerem Śląska zaraz na początku przerwy w rozgrywkach na mecze reprezentacji Polski eliminacji mistrzostw świata. Na poznanie zespołu i przygotowanie się do debiutu miał więc dwa tygodnie.


- Ten czas bym podzielił na dwa etapy. Pierwszy, kiedy się poznawaliśmy, poznawaliśmy jak będziemy pracować i drugi, kiedy przygotowywaliśmy się już do samego meczu z Jagiellonią Białystok. Jest jeszcze za wcześnie, aby mógł powiedzieć, co mnie zaskoczyło pozytywnie w zespole Śląska, a co negatywnie - powiedział Magiera na pierwszej swojej przedmeczowej konferencji w roli trenera zespołu z Wrocławia.


Szkoleniowiec nie będzie miał łatwego zadania w debiucie, bo Śląsk w tym sezonie na wyjazdach, a Śląsk u siebie, to zupełnie dwie inne drużyny. Jeżeli na własnym stadionie wrocławianie tylko raz schodzili z boiska pokonani, to z wyjazdów na 11 meczów zaledwie cztery razy przywieźli jakieś punkty.


- Trudno mi powiedzieć, dlaczego Śląsk w ostatnich miesiącach nie punktował na wyjazdach. Musiałbym być w środku zespołu, być na odprawach, znać założenia, aby móc próbować odpowiedzieć na to pytanie. Ale my nie mamy już wpływu na to, co było. Mamy za to wpływ na to, co będzie i na tym musimy się koncentrować. Tego, co działo się do 30 marca, już nie zmienimy, ale będziemy mieli wpływ na to, co się będzie działo od 5 kwietnia, czyli od pierwszego meczu pod moim kierunkiem - skomentował.


Magiera zapowiedział, że do Białegostoku jego zespół pojedzie walczyć o zwycięstwo i tylko takie nastawienie jego podopiecznych go interesuje.


- Chcemy zagrać dobre spotkanie. Takie, aby była powtarzalność, aby te rzeczy, które ćwiczyliśmy na treningach, zostały przeniesione na boisku już podczas meczu o punkty. Będziemy na pewno nanosili pewne korekty, ale ważne jest, aby to, co powiemy na odprawie, było realizowane na boisku - zaznaczył.


Poza Maciejem Wiluszem i Wojciechem Gollą trener Magiera będzie miał wszystkich zawodników do dyspozycji. Także wracających po urazach Krzysztofa Mączyńskiego i Rafała Makowskiego, ale, co zaznaczył szkoleniowiec, nie oznacza to, że automatycznie znajdą się oni w kadrze na mecz z Jagiellonią.


- Przed nami jeszcze dwie jednostki treningowe i dopiero po nich podejmiemy decyzje, kto znajdzie się w kadrze na spotkanie. Każdy jest chętny i gotowy do gry. Także Lubambo Musonda i Mateusz Praszelik, którzy byli na zgrupowaniach reprezentacji. Przeanalizowałem mecze Jagiellonii, ale ważniejsze jest, jak my się zaprezentujemy. Możemy wiele wiedzieć o rywalu, ale wszystko i tak będzie zależeć od nas samych i na tym musimy się koncentrować - podsumował Magiera.


Początek meczu Jagiellonia - Śląsk w poniedziałek o 17:30. Transmisja w Polskim Radiu Białystok.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy termin meczu Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań

1.04.2021, 20:11

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w niej na wyjeździe z Wartą Poznań.


W czasie przerwy w rozgrywkach ekstraklasy Jagiellonia pracowała nad grą obronną i swobodą w ataku

1.04.2021, 15:39

Poprawa gry obronnej, większa swoboda w akcjach ofensywnych i szybkość - na tym skupił się sztab szkoleniowy Jagiellonii w czasie przerwy w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy.


Piłkarze Jagiellonii Białystok oddali osocze dla chorych na COVID-19

31.03.2021, 11:21

Sami już przeszli zakażenie koronawirusem i chcą pomagać innym - piłkarze Jagiellonii Białystok oddali osocze dla chorych na COVID-19.


Kris Twardek na dłużej w Jagiellonii Białystok

25.03.2021, 12:42

Jagiellonia Białystok przedłużyła do połowy 2023 roku umowę z kanadyjskim skrzydłowym o czeskich korzeniach Krisem Twardkiem - poinformował w czwartek (25.03) klub.


Poznaliśmy terminy kwietniowych meczów Jagiellonii Białystok

23.03.2021, 19:30

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 25. i 26. kolejki.


Jagiellonia Białystok rozwiązała umowę z Kamilem W.

23.03.2021, 09:28

Kamil W. nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok - poinformował klub na portalach społecznościowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 25.04.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
25.04.2021, 14:46, akt. 26.04.2021, 00:05

Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok