Radio Białystok | Wiadomości | Kris Twardek na dłużej w Jagiellonii Białystok

Kris Twardek na dłużej w Jagiellonii Białystok

25.03.2021, 12:42, akt. 13:05

Jagiellonia Białystok przedłużyła do połowy 2023 roku umowę z kanadyjskim skrzydłowym o czeskich korzeniach Krisem Twardkiem - poinformował w czwartek (25.03) klub.

Kris Twardek po podpisaniu kontraktu - fot. M. Gabryszuk / BP Jagiellonii Białystok
Kris Twardek po podpisaniu kontraktu - fot. M. Gabryszuk / BP Jagiellonii Białystok

Dotychczasowy, podpisany w październiku ub. roku kontrakt z 24-letnim reprezentantem Kanady obowiązywał do końca obecnego sezonu.

Kris Twardek, który w 2017 roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji Kanady, ale w kategoriach młodzieżowych występował w czeskiej kadrze, doświadczenie w "dorosłej" piłce nożnej zdobywał na Wyspach Brytyjskich. Jako nastolatek praktykował w akademii londyńskiego Millwall, ma za sobą też występy w Braintree Town FC oraz Carlisle United FC.

Od czerwca 2018 roku występował w lidze irlandzkiej, w barwach Sligo Rovers (dwa sezony) oraz - w obecnym - w Bohemian FC. Z tym zespołem z Dublina walczył w eliminacjach Ligi Europy obecnego sezonu, ale irlandzka drużyna przegrała rywalizację z węgierskim MOL Vidi FC.


W Jagiellonii zagrał do tej pory sześć razy. 


Kiedy trafiasz do nowego klubu, podstawowym celem jest zapracowanie na możliwość prolongowania umowy. Nie zanotowałem najlepszego startu, ale później poprawiłem swoją dyspozycję. W nowym miejscu czekało mnie wiele zmian oraz sporo rzeczy, do których trzeba się zaadaptować. Obecnie czuję się o wiele lepiej, jestem zżyty z tym zespołem. Optymistycznie patrzę w przyszłość - powiedział Twardek, cytowany w czwartkowym komunikacie Jagiellonii Białystok.


Zapewnił, że w pierwszych spotkaniach zależało mu na możliwości nawet krótkiego występu, ale teraz chce walczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. 


To mój indywidualny priorytet. Z kolei naszym celem, jako drużyny, jest zakończeniem rozgrywek na jak najwyższym miejscu w tabeli. Należy skupiać się na każdym kolejnym meczu. Zatem teraz czekamy na starcie ze Śląskiem Wrocław, w którym liczymy na wygraną - dodał nominalny skrzydłowy, który w Białymstoku zaliczył już występ na bocznej obronie.


Dodał, że również na zgrupowaniu olimpijskiej reprezentacji Kanady był przymierzany do gry zarówno na skrzydle, jak i boku obrony. 


Każda z tych pozycji mi odpowiada. Ciężko pracuję nad poprawą swoich umiejętności - powiedział Twardek.

źródło: PAP | red: maj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poznaliśmy terminy kwietniowych meczów Jagiellonii Białystok

23.03.2021, 19:30

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 25. i 26. kolejki.


Jagiellonia Białystok rozwiązała umowę z Kamilem W.

23.03.2021, 09:28

Kamil W. nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok - poinformował klub na portalach społecznościowych.


Kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk w jedenastce kolejki

22.03.2021, 17:59

Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok wyróżniony po meczu z Lechem Poznań. Kapitan żółto-czerwonych znalazł się w jedenastce kolejki Ekstraklasy S.A.


Rafał Grzyb: Po tym meczu zespół dostanie takiego "kopa"

20.03.2021, 21:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:2 (1:2) z Lechem Poznań w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni przełamali serię trzech porażek z rzędu, mimo że przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok