Radio Białystok | Sport | Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszy

Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszy

25.04.2021, 14:46, akt. 26.04.2021, 00:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań. Gole dla gospodarzy meczu w Grodzisku Wielkopolskim strzelili: Łukasz Trałka i Makana Baku.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 25.04.2021, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu

Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. To zespół przeciwny dominował, stwarzając sytuacje jedną za drugą. W drugiej połowie, po zmianie zawodników i wejściu Bartka Wdowiaka i Bartka Kwietnia coś stopniowo zaczęło się dziać. Liczyliśmy na zdecydowaną poprawę, ale im dłużej trwał ten mecz, tym nasza sytuacja nie wyglądała najlepiej. Nie stwarzaliśmy praktycznie okazji bramkowych, czego w ostatnich meczach nam nie brakowało.

Wygrał zespół zdecydowanie lepszy, który był bardziej zdeterminowany i prostymi środkami strzelił nam dwie bramki. Nie tego spodziewałem się od zawodników, którzy są na tyle doświadczeni, że zamiast pomagać drużynie, psuli tę naszą grę. Nad tym ubolewam, bo ciężko się gra, jak jest tyle niedokładnych podań, a to powodowało tylko nerwowość w naszej grze

- mówił po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb.

Piotr Tworek: Jesteśmy ogromnie szczęśliwi

Jesteśmy na czwartym miejscu, ale powoli to do nas dociera. Ten cel, jaki sobie postawiliśmy przed spotkaniem, żeby chociaż przez chwilę być tak wysoko, udało się zrealizować. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, tę 27. kolejkę będziemy długo pamiętać, niesamowite uczucie. Odpowiedzieliśmy najlepiej jak mogliśmy po meczu z Rakowem (przegrany u siebie 0:2), po którym mieliśmy spory niedosyt. Nie tylko było dziś odpowiednie podejście do meczu, zaangażowanie, ale też po kątem piłkarskim dobrze wyglądaliśmy. Jagiellonia ma mocne "przody" i nie był to dla nas łatwy mecz. Rozegraliśmy dwie równe połowy, choć w drugiej odsłonie przez kilkanaście minut Jagiellonia przejęła inicjatywę i stworzyła kilka groźnych sytuacji.

Celem pozostaje zwycięstwo w kolejnym meczu, niezależnie od tego, czy będziemy grać u siebie czy na wyjeździe. Jedziemy teraz do Szczecina, a ja uwielbiam grać z Pogonią i już nie mogę doczekać się tego spotkania. Nie ukrywam, że będziemy chcieli wygrać z tym zespołem, który ma już zagwarantowane podium

- powiedział po meczu trener Warty Poznań Piotr Tworek.

źródło: PAP | red: mag, wsz

Poznaliśmy terminarz przedostatniej kolejki ekstraklasy - Jagiellonia zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze

22.04.2021, 22:00

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w piątek, 7 maja na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Bogdan Tiru i Martin Pospisil w "jedenastce" kolejki ekstraklasy

22.04.2021, 11:54

Dwóch zawodników Jagiellonii Białystok znalazło się w jedenastce 26. kolejki spółki Ekstraklasa. To Martin Pospisil i Bogdan Tiru, którzy byli wyróżniającymi się zawodnikami podczas środowego (22.04) meczu Jagiellonii ze Stalą Mielec (3:3).