Radio Białystok | Sport | Rafał Grzyb: Jest mi wstyd za taki poziom spotkania, który prezentowaliśmy

Rafał Grzyb: Jest mi wstyd za taki poziom spotkania, który prezentowaliśmy

7.05.2021, 20:06, akt. 8.05.2021, 00:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Gospodarze, wygrywając u siebie z Jagiellonią Białystok, przerwali w piątek (7.05) serię siedmiu spotkań bez wygranej w piłkarskiej ekstraklasie.

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: Zwycięstwo Zabrza było zasłużone

Po dobrym początku i prowadzeniu 1:0, można powiedzieć, że od tego momentu zaczęły się komplikacje w naszej drużynie. I potem praktycznie nic w naszej grze nie funkcjonowało. Doprowadzaliśmy do prostych sytuacji, strat, które napędzały przeciwnika i w konsekwencji były zdobywane kolejne bramki. Potem w drugiej połowie, można powiedzieć, że była kwintesencja całego tego spotkania. Myślę, że zwycięstwo Zabrza było zasłużone. I jako trener muszę powiedzieć, że jest mi pierwszy raz od dłuższego czasu wstyd za taki poziom spotkania, który prezentowaliśmy. Gra defensywy była bardzo słaba. Zbyt łatwo pozwalaliśmy na konstruowanie akcji przez zawodników Górnika, dlatego też jest taki wynik, a nie inny

- mówił po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb.

Marcin Brosz: Oglądaliśmy ciekawe spotkanie od początku

Myślę, że oglądaliśmy ciekawe spotkanie od początku. Tak, jak tu były zapowiedzi meczu, to się potwierdziło. Zarówno my, jak i zespół z Białegostoku, przyjechaliśmy grać otwartą piłkę. Chcieliśmy zdobywać teren, strzelać bramki i tak ten mecz wyglądał. Mnie cieszy, że po stracie bramki parliśmy do przodu i wreszcie nie tylko udało nam się bramkę na 1:1 trafić, ale też pozostałe. Do końca walczyliśmy. Mieliśmy ku temu sytuacje. Szkoda, że kibice tego nie widzieli, ale oglądaliśmy w Zabrzu bardzo ciekawe spotkanie

- mówił po meczu trener Górnika Zabrze Marcin Brosz.

| red: mag, wsz

Białostocki klub dostał licencję uprawniającą do gry w przyszłym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok znów traci dużo bramek i przegrywa z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

7.05.2021, 19:51