Radio Białystok | Sport | Święto siatkówki plażowej na białostockich Dojlidach [zdjęcia]

Święto siatkówki plażowej na białostockich Dojlidach [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

21.08.2021, 15:37, akt. 22.08.2021, 20:06

To była szansa, by zobaczyć w akcji najlepszych siatkarzy plażowych. Na białostockich Dojlidach zakończył się finałowy turniej cyklu "Plaża Open", który w tym roku miał także rangę Pucharu Polski.

Turniej National Championship of King of the Court w Białymstoku, fot. Barbara Sokolińska

0:00
0:00
National Championships of King of the Court w Białymstoku - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.

0:00
0:00
Finałowy turniej Plaży Open na białostockich Dojlidach - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.

W sobotę (21.08) rywalizację rozpoczęło 16 par męskich i żeńskich. Zawodników dopingowali kibice z całego kraju.

Co roku przyjeżdżamy do Białegostoku na zakończenie sezonu piłki plażowej. Tworzymy taką siatkarską rodzinę - zawodnicy, zawodniczki i kibice. Siatkówka plażowa tym się różni od halowej, że jest większa bliskość z zawodnikami i dzięki temu większe przywiązanie do nich - mówi kibic Waldemar Woźniak.

Państwo Woźniakowie jeżdżą po całej Polsce, by wspierać swoją ulubioną zawodniczkę - Magdalenę Saad, dla której Białystok jest szczególnym miejscem. Grała ona bowiem w ekstraklasowym siatkarskim AZS-ie Białystok w latach 2006-2011.

Zawsze wracam tu z wielkim sentymentem. Pięć spędzonych lat zostawiło masę fantastycznych wspomnień. Pomimo tego, że w Białymstoku nie ma warunków nadmorskich, to jest bardzo fajnie - jest jeziorko, są miejsca dla dzieci, miejsca żeby zjeść, sanitariaty - wszystko, czego zawodnicy potrzebują.

W sobotni wieczór na dojlidzkiej plaży miały miejsce widowiskowe zawody "King of the Court". Po zmroku i przy widowiskowej oprawie świetlnej i muzycznej siatkarze rywalizowali o tytuł "króla" w nietypowej formule - punkty zdobywała tylko drużyna znajdująca się po uprzywilejowanej stronie boiska.

Pierwszymi polskimi królami plaży zostali Mariusz Prudel i Miłosz Kruk.

W niedzielę (22.08) poznaliśmy zdobywców Pucharu Polski w siatkówce plażowej. Wśród kobiet triumfowała para Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad, która w finale pokonała Justynę Łukaszewską i Izabelę Błasiak po zaciętym meczu 2:1. Podium u kobiet uzupełniły Magdalena Rapacz-Matras i Sandra Szychowska.

Natomiast wśród mężczyzn trofeum zdobyła para z Wrocławia – Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy łatwo pokonali Michała Kądziołę i Jakuba Nowaka 2:0. Trzecie miejsce zajęli Bartosz Lewicki i Tomasz Maziarek po wygranej z duetem Michał Witkoś/Michał Głowacki.

| red: mak, bs

Pierwszym sprawdzianem będzie turniej siatkówki plażowej.

Siatkówka plażowa - przegrana Kantora i Łosiaka, z kolei Fijałek i Bryl z awansem do 1/8 finału

27.07.2021, 14:20

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z niemiecką parą Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem 20:22, 16:21 w swoim drugim meczu grupowym turnieju olimpijskiego w Tokio. O tym, czy awansują do 1/8 finału zadecyduje ostatnie spotkanie - w piątek z Włochami.

Siatkówka plażowa: zwycięstwa polskich par

25.07.2021, 04:12

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak od wygranej rozpoczęli udział w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio. W pierwszym spotkaniu grupy F pokonali duet japoński Yusuke Ishijima, Katsuhiro Shiratori 21:15, 21:14.

Drużyna Polskiego Radia Białystok zwyciężyła w turnieju siatkówki plażowej "Siemianówka Plaża Open" [zdjęcia]

5.06.2021, 06:19

Drużyna Polskiego Radia Białystok zwyciężyła w pierwszym turnieju siatkówki plażowej dziennikarzy "Siemianówka Plaża Open".