Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Nie można odmówić moim piłkarzom zaangażowania

Ireneusz Mamrot: Nie można odmówić moim piłkarzom zaangażowania

21.08.2021, 20:44, akt. 22:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem przegrali z ostatnią w tabeli Cracovią 1:2 (0:1). Gole dla Cracovii strzelili: van Amersfoort i Hanca, a gola kontaktowego strzelił Jesus Imaz.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Źle weszliśmy w mecz

Źle weszliśmy w mecz, Cracovia miała sytuację sam na sam, ale potem my mieliśmy swoje okazje. Dla mnie sporą kontrowersją było niepodyktowanie rzutu karnego za zagranie ręką obrońcy Cracovii. Pod koniec pierwszej połowy straciliśmy bramkę po karnym. Marcos Alvarez sprytnie się zachował, był blisko Israela Puerto. W drugiej połowie Andrzej Trubeha miał znakomitą okazję. Takie sytuacje musi się wykorzystać. Nie można odmówić moim piłkarzom zaangażowania, ale byliśmy nieskuteczni i dlatego przegraliśmy. Nie możemy się bać, że stracimy bramkę, ale musimy myśleć jak ją zdobyć, bo w tym zespole jest potencjał i potrafimy stwarzać sytuacje

- mówił po meczu trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Michał Probierz: Po Jagiellonii widać było, że potrafi grać i ma silną ofensywę

Najważniejsze, że wygraliśmy. Byliśmy w bardzo trudnej sytuacji, a po Jagiellonii widać było, że potrafi grać i ma silną ofensywę. Zaczęliśmy odważnie. Szkoda, że Marcos Alvarez nie wykorzystał swojej okazji, ale i tak zagrał bardzo dobry mecz, najlepszy od kiedy przyszedł do Cracovii. Cieszę się, że w drugiej połowie zdobyliśmy bramkę, tak jak chcieliśmy i jak ćwiczyliśmy. Potem nasz młody środek pola nie wytrzymał tempa meczu, trzeba było dokonać zmian. Musiałem też zmienić Michala Siplaka i Sergiu Hankę, którzy w minionym tygodniu nie trenowali przez dwa dni i grali na własną prośbę. Dziękuję im za to. Cieszę się z dobrej postawy Karola Knapa, który zadebiutował w pierwszym składzie, dostał też powołanie do kadry młodzieżowej.

Chciałem też bardzo podziękować kibicom. Nie było ich może dużo, ale wspierali zespół od początku do końca, byli naszym dwunastym zawodnikiem. Wiem, jaka presja ciążyła na zawodnikach

- powiedział po meczu trener Cracovii Michał Probierz.

Martin Pospisil: Uważam, że dzisiaj zagraliśmy dobry mecz

Uważam, że dzisiaj zagraliśmy dobry mecz. Nie powiedziałbym, że pierwsza połowa była taka zła. Ten mecz był dużo lepszy niż ten z Górnikiem. Z tego meczu z Cracovią mogliśmy wyciągnąć więcej. Sytuacji było naprawdę dużo. Mogliśmy przynajmniej zremisować

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Martin Pospisil.

Jagiellonia Białystok wyraźnie słabsza i przegrywa z Górnikiem Zabrze [zdjęcia]

16.08.2021, 18:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (1:2) ligowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Goście byli lepsi przez cały mecz i zasłużenie wygrali. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Krzysztof Kubica, jednego dołożył Jesus Jimenez, a honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Tomas Prikryl.

Znamy rywali podlaskich klubów w piłkarskim Pucharze Polski

12.08.2021, 12:27

Podlaskie kluby poznały swoich rywali w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. W siedzibie PZPN w Warszawie przeprowadzono losowanie.