Radio Białystok | Sport | Fatalny błąd w obronie i szybka odpowiedź - Jagiellonia Białystok remisuje z Wartą Poznań [zdjęcia, wideo]

27.08.2021, 22:25, akt. 28.08.2021, 03:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu wywalczyli jeden punkt. W piątkowy (27.08) wieczór żółto-czerwoni zremisowali 1:1 (0:0) z Wartą Poznań. Gole strzelili: Mateusz Kuzimski i Fedor Cernych.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 27.08.2021, fot. Joanna Szubzda

Remis w Grodzisku Wielkopolskim

Obie drużyny przystępowały do meczu po dwóch porażkach z rzędu. Przełamanie nastąpiło z obu stron, choć podział punktów nie do końca mógł usatysfakcjonować ani Wartę, ani Jagiellonię.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Z przebiegu meczu goście byli nieco lepszym zespołem, ale też ciekawych sytuacji obie ekipy stworzyły mniej więcej po równo.

Pierwsi groźniej zaatakowali warciarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Trałka był bliski pokonania Pavelsa Steinborsa. Łotewski golkiper odbił piłkę w górę, a sprzed samej linii bramkowej niebezpieczeństwo zażegnał Bogdan Tiru.

W odpowiedzi Błażej Augustyn z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Lisa. Poznański bramkarz nie sięgnął piłki, ale z pomocą przyszła mu poprzeczka. Lis stanął na wysokości zadania w 21. minucie, kiedy to odbił przed siebie strzał Karola Struskiego, a także dobitkę Fedora Cernycha, ale Litwin był jednak na pozycji spalonej.

Chwilę później napastnik Warty Adam Zrelak z powodu kontuzji musiał opuścić boisko, zastąpił go Mateusz Kuzimski.

Gospodarze mogli otworzyć wynik po akcji Konrada Matuszewskiego, który w pełnym biegu dograł do Milana Corryna, który uderzył głową, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W ostatni kwadransie białostoczanie przejęli środek pola i uzyskali niewielką przewagę, lecz poważniej nie zagrozili bramce Lisa.

Druga połowa meczu, fatalny błąd w obronie Jagiellonii

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla poznaniaków, którzy trzy minuty po wznowieniu gry objęła prowadzenie. Fatalnie zachował się Bojan Nastic, który w niegroźnej sytuacji idealnie obsłużył… Kuzimskiego. Rezerwowy napastnik Warty minął jeszcze Steinborsa i posłał piłkę do pustej bramki.

Radość "zielonych" trwała dwie minuty. Israel Puerto lekko wrzucił piłkę w pole karne, a jej lot przedłużył Cernych i Lis już nie sięgnął piłki. Po golu Litwina Jagiellonia remisowała 1:1. Trzy ostatnie bramki warciarze stracili w bardzo podobny sposób.

Wyrównujący gol dość znacząco zmienił obraz gry na boisku. Podopieczni Ireneusza Mamrota przejęli inicjatywę, a poznaniacy momentami całą drużyna bronili się we własnym polu karnym. Świetną szansę na drugą bramkę miał Jesus Imaz, który z ok. 12 metrów nie trafił w światło bramki.

Trener Warty Piotr Tworek sięgał po zmienników, którzy mogliby pomóc drużynie w zatrzymaniu ataków zespołu z Podlasia. To się w końcu gospodarzom udało, a w ostatnich 10 minutach to w polu karnym Jagiellonii było gorąco.

W 82. minucie Kuzimski groźnie uderzył z linii pola karnego, ale Steinbors był na posterunku. Ten sam zawodnik szukał swojego drugiego gola w tym meczu, ale w kolejnej akcji posłał piłkę obok słupka.

W poprzednim sezonie Warciarze przegrali w Białymstoku 3:4, u siebie wygrali 2:0.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Ireneusz Mamrot:

Piotr Tworek:

Fedor Cernych:

Andrzej Trubeha:

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Kuzimski (48), 1:1 Fedor Cernych (50-głową).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Błażej Augustyn.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 1 826.

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski (69. Jakub Sangowski) - Mario Rodriguez (69. Jakub Kiełb), Łukasz Trałka (77. Michał Kopczyński), Mateusz Czyżycki, Mateusz Kupczak, Milan Corryn (77. Mateusz Sopoćko) - Adam Zrelak.

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors - Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Israel Puerto - Tomas Prikryl (85. Kacper Tabiś), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Karol Struski (85. Przemysław Mystkowski), Bojan Nastic - Fedor Cernych (70. Andrzej Trubeha), Jesus Imaz.

Kolejne kluby sportowe dostaną pieniądze z kasy samorządu województwa podlaskiego. Do ponad 60 zespołów trafi około 2 milionów złotych.

Ireneusz Mamrot: Nie można odmówić moim piłkarzom zaangażowania

21.08.2021, 20:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem przegrali z ostatnią w tabeli Cracovią 1:2 (0:1). Gole dla Cracovii strzelili: van Amersfoort i Hanca, a gola kontaktowego strzelił Jesus Imaz.

Jagiellonia przegrała drugi mecz z rzędu - tym razem z ostatnią Cracovią [zdjęcia]

21.08.2021, 19:32

Cezary Kulesza

19.08.2021, 14:18

Były piłkarz Jagiellonii Białystok i były prezes tego klubu, został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cezary Kulesza nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

18.08.2021, 13:30

Były prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Świat na nowo" - reportaż Adama Janczewskiego i Marcina Glińskiego

10.12.2021, 00:01

Kiedy niespełna siedemnastoletni Mariusz Lisowski trafił do Jagiellonii, szybko stał się jednym z lepszych zawodników białostockiej drużyny.

Ireneusz Mamrot: To bardzo bolesna porażka

16.08.2021, 20:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (1:2) ligowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Goście byli lepsi przez cały mecz i zasłużenie wygrali. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Krzysztof Kubica, jednego dołożył Jesus Jimenez, a honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Tomas Prikryl.

Taras Romanczuk: Były w pierwszej połowie stałe fragmenty i to nas zabiło

16.08.2021, 20:50