Radio Białystok | Sport | Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki zmienił trenerkę

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki zmienił trenerkę

autor: Renata Reda

11.09.2021, 08:22, akt. 08:29

Mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki z Białegostoku zmienił trenerkę.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Teraz będzie pracował z trzykrotną finalistką igrzysk olimpijskich, srebrną medalistką Mistrzostw Świata sprzed dwóch lat w Katarze Joanną Fiodorow z Augustowa, z którą - jak mówi - zna się od wielu lat.

- Razem ze sobą trenowaliśmy, ona też przygotowywała się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zaproponowałem jej, czy zgodziłaby się być moim trenerem. Przemyślała to, zgodziła się, z czego się bardzo cieszę. Mam nadzieję, że zdrowie dopisze i będziemy mogli rzucać jeszcze na bardzo dobrym poziomie, że jej chęć pomocy i dobra współpraca przyniesie bardzo dobre rezultaty - mówi Wojciech Nowicki.

Dotychczasowa trenerka Wojciecha Nowickiego Malwina Wojtulewicz - Sobierajska na razie robi sobie przerwę od trenowania zawodników. Nie wyklucza jednak, że zacznie pracę z młodymi sportowcami.

- Mam nadzieję, że będę miała młodych zawodników i pokażę, że jestem w tym mega super dobra. Z młodymi zawodnikami można poeksperymentować, pozmieniać trening. Chciałabym próbować czegoś innego - mówi Malwina Wojtulewicz - Sobierajska.

Malwina Wojtulewicz - Sobierajska była trenerką Wojciecha Nowickiego przez 9 lat. W tym czasie sportowiec z Białegostoku zdobył między innymi dwa medale olimpijskie: brąz w Rio de Janeiro i złoto w Tokio.


| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy olimpijczycy z Tokio spotkali się z kibicami w Operze i Filharmonii Podlaskiej

18.08.2021, 14:50

Podlascy olimpijczycy z Tokio i inni sportowcy spotkali się z kibicami w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


Lekkoatletyczne widowisko w centrum Białegostoku

20.08.2021, 05:22

Czternastu medalistów Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich pojawi się w piątkowe popołudnie (20.08) na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Wystartują w trzecim Mityngu Gwiazd.


Wojciech Nowicki gościem Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

11.08.2021, 09:46

Mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok był w środę (11.08) gościem Polskiego Radia Białystok. W naszym studiu rozmawialiśmy o jego największym sukcesie sportowym, czytaniu książek i o tym, jak zaczął trenować rzut młotem.


Wojciech Nowicki

9.08.2021, 16:30

- Technika była stabilna przez cały sezon no i gdzieś to wszystko zaprocentowało. Pojechałem tam, byłem pewny, wiedziałem co mam robić, żeby młot poleciał daleko. Cieszę się z rekordu życiowego przede wszystkim - mówi Wojciech Nowicki, który wywalczył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio.


Malwina Sobierajska-Wojtulewicz

9.08.2021, 16:00

- Wojtka już się nie wychowuje, Wojtek jest zawodnikiem ułożonym, wie co ma zrobić. To już jest dziewięć lat pracy. Teraz doszło do tego, że jest stabilny technicznie - mówi trenerka złotego medalisty w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego Malwina Sobierajska-Wojtulewicz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Xavier Dziekoński, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
18.10.2021, 23:38, akt. 19.10.2021, 00:23

Xavier Dziekoński: Szkoda tego karnego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok