Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Straciliśmy dwa punkty na własnym stadionie, ta złość jest duża

11.09.2021, 20:33, akt. 21:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) w meczu ligowym ze Stalą Mielec. Oba gole padły jeszcze przed przerwą. Strzelili je Hiszpanie: Jonatan de Amo, a dla Jagiellonii Israel Puerto.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Jestem wściekły za tę pierwszą połowę

Jestem wściekły za tę pierwszą połowę i nie będę tego ukrywał, bo przeszliśmy obok meczu w tej części gry i nie możemy tak się zachowywać na boisku. Nie było agresji, doskoku, naszym największym dzisiaj mankamentem były decyzje podejmowane na boisku. Były bardzo złe wybory i kolejny raz - dopiero po straconej  bramce - zaczynamy się budzić. Na pewno druga połowa była lepsza, ale kolejny raz byliśmy nieskuteczni. Przy dwóch, trzech sytuacjach, kiedy wysoko odebraliśmy piłkę, też mogliśmy się lepiej zachować, lepiej dograć, to były naprawdę bardzo dobre okazje. Straciliśmy dwa punkty na własnym stadionie, ta złość jest duża i trzeba teraz te punkty odrobić koniecznie w następnym spotkaniu

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Adam Majewski: Myślę, że wynik remisowy jest sprawiedliwy

Patrząc na całokształt tego spotkania myślę, że wynik remisowy jest sprawiedliwy. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia gra pod presją, bo nie wygrała trzech spotkań i poniosła  dwie porażki, dlatego chcieliśmy to wykorzystać. W początkowej fazie  meczu tak się stało, szybko zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry,  niestety później doszło do wyrównania. Nie wiadomo, co by było, gdyby Mateusz Mak wykorzystał idealną sytuację sam na sam na 2:1, może ten  mecz udałoby się nam wtedy wygrać.Natomiast w drugiej połowie Jagiellonia była zespołem zdecydowanie lepszym, miała optyczną przewagę,  stworzyła bodajże dwie sytuacje. Dlatego reasumując, jesteśmy  zadowoleni z jednego punktu, natomiast jest mały, niewielki niedosyt

- powiedział po meczu trener Stali Mielec Adam Majewski.

źródło: PAP | red: mag

Ireneusz Mamrot: Wywozimy jeden punkt, z którego nie do końca jesteśmy zadowoleni

27.08.2021, 22:57

Piłkarze Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu wywalczyli jeden punkt. W piątkowy (27.08) wieczór żółto-czerwoni zremisowali 1:1 (0:0) z Wartą Poznań. Gole strzelili: Mateusz Kuzimski i Fedor Cernych.

Fatalny błąd w obronie i szybka odpowiedź - Jagiellonia Białystok remisuje z Wartą Poznań [zdjęcia, wideo]

27.08.2021, 22:25