Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Robiliśmy błędy w defensywie

Ireneusz Mamrot: Robiliśmy błędy w defensywie

23.10.2021, 20:04, akt. 22:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali sobotni (23.10) mecz w ekstraklasie z Pogonią Szczecin aż 1:4. Do przerwy Portowcy strzelili dwa gole, a kolejne dwa dołożyli po zmianie stron. Jaga opowiedziała jednym trafieniem Cernycha. Żółto-czerwoni kończyli mecz w dziesiątkę, a Jesus Imaz nie wykorzystał karnego.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 23.20.2021, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Mecz był słaby w naszym wykonaniu

Mecz był słaby w naszym wykonaniu. Pierwsze 20 minut to bardzo duża bojaźń. Później przegrywaliśmy 1:0, odpowiedzieliśmy groźną bramką. I w tym momencie wydawało się, że wracamy do gry. Natomiast robiliśmy błędy w defensywie. Błędy nie pozwoliły cokolwiek tu ugrać. Wystarczyło przesunięcie w obronie, by nie dopuścić do gola Kamila Grosickiego. O bramkach numer trzy i cztery porozmawiam sobie z obrońcami. Spotkały nas w tym meczu wszystkie nieszczęścia. Niestrzelony rzut karny, czerwona kartka Puerto i kontuzja Michała Pazdana. Przy wyniku 4:1 i czerwonej kartce dla nas Pogoń kontrolowała wszystko na boisku.

Najbardziej boli to, że mamy mecze, w których przeciwnicy nie stwarzają sytuacji, gonimy dobrze. I przychodzi taki mecz jak w Płocku, jak ten dzisiejszy, że popełniamy błędy indywidualne

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Kosta Runjaic: Od pierwszej minuty dominowaliśmy

Wynik w pełni odzwierciedla przebieg meczu. Od pierwszej minuty dominowaliśmy i mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem. Dobrze wyglądała gra po stałych fragmentach. Trenujemy to, ale nie tylko to. Luka Zahovic bardzo dobrze wyglądał w treningach. Jest profesjonalistą. Po meczu w Płocku powiedziałem, że będą zmiany i pojawienie się Luki w pierwszym składzie było tego przykładem. To był wyjątkowo dobry mecz z naszej strony

- powiedział po meczu trener Pogonii Szczecin Kosta Runjaic.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia Białystok zmierzy się ze Śląskiem Wrocław w pierwszy weekend listopada

17.10.2021, 18:33

Poznaliśmy terminarz 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (5.11) o 20:30 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz będziemy relacjonować na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok remisuje z Radomiakiem Radom [zdjęcia]

18.10.2021, 21:19

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) z Radomiakiem Radom w meczu ekstraklasy. Gole strzelili Fedor Cernych i Karol Angielski z rzutu karnego.