Radio Białystok | Sport | Natalia Maliszewska w formie przed igrzyskami. Białostoczanka na podium w Debreczynie

21.11.2021, 17:07, akt. 18:26

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale A rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Debreczynie. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a druga była Koreanka Choi Minjeong.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Polka nie miała szczęścia w niedzielnych zawodach. Najpierw w półfinale jechała na dającej awans do czołówki drugiej pozycji, ale próbująca ją wyprzedzić Włoszka Arianna Fontana spowodowała jej upadek. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ na 500 m została zdyskwalifikowana, a Maliszewską sędziowie dopuścili do walki o najwyższe lokaty.

W finale Polka zaatakowała na końcowych fragmentach i również jechała przez chwilę na drugiej pozycji, ale wówczas została odepchnięta przez Kanadyjkę Courtney Sarault. Minęła linię mety na czwartym miejscu, jednak awansowała o jedno, ponieważ Sarault została ukarana za to zachowanie i sklasyfikowana na ostatniej pozycji w finale A.

Natalia Maliszewska stanęła na podium PŚ na tym dystansie po raz drugi w karierze. Wcześniej udało jej się to w Dordrechcie w sezonie 2019/20, kiedy również była trzecia. Znacznie częściej była w czołówce na 500 m. Na tym dystansie zwyciężyła trzykrotnie, m.in. podczas październikowej próby olimpijskiej w Pekinie.

W klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje na 1000 m ósme miejsce. Z kolei na 500 m jest wiceliderką, za Fontaną. Reprezentantka Polski jest bliska zapewnienia sobie kwalifikacji olimpijskiej na obu dystansach.

Inne reprezentantki Polski odpadły na wcześniejszych etapach. Gabriela Topolska zajęła ostatecznie 27., a Kamila Stormowska - 35. miejsce. Nie najlepiej zaprezentowali się też Polacy w rywalizacji mężczyzn: Diane Sellier został sklasyfikowany na 23., Michał Niewiński - na 41., a Rafał Anikiej z Juvenii Białystok - na 57. pozycji.

Igrzyska w Pekinie odbędą się 4-20 lutego.

źródło: PAP | red: sk

Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w japońskiej Nagoi.

Natalia Maliszewska wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m

23.10.2021, 11:35

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. To trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze Polki, mistrzyni Europy z 2019 roku w tej konkurencji.

MŚ w short tracku - Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale na 1000 metrów

7.03.2021, 14:52

Natalia Maliszewska odpadła w biegu ćwierćfinałowym na 1000 m mistrzostw świata w short tracku w Dordrechcie. Do półfinału awansowała inna Polka, Nikola Mazur.

MŚ w short tracku - Maliszewska zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m

6.03.2021, 15:51

Zaliczana do faworytek Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m mistrzostw świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Do półfinału awansowała Nikola Mazur.