Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Mamy do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę

Ireneusz Mamrot: Mamy do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

28.11.2021, 20:08, akt. 21:23

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa w ekstraklasie. Jedynego gola już w doliczonym czasie pierwszej połowy strzelił Mattias Johansson. Rywale przerwali serię siedmiu porażek z rzędu.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Chcieliśmy przede wszystkim grać bardziej intensywnie i dłużej się przy piłce utrzymać

Mamy do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę, bo chcieliśmy przede wszystkim grać bardziej intensywnie i dłużej się przy piłce utrzymać i grać wyżej. Tak niezrozumiała dla mnie bojaźń mojego zespołu w pierwszych 45 minutach jest dla mnie nie do przyjęcia. W przerwie mówiłem to drużynie. Nigdy tak na Legii nie graliśmy. Myślę, że na początku meczu były dwie, trzy naprawdę dobre sytuacje, żeby wyprowadzić szybki atak. W bardzo prosty sposób traciliśmy piłkę przez nikogo nie atakowani i później była bramka. To wpłynęło na wynik. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, natomiast te sytuacje, które stwarzaliśmy, były po stałych fragmentach gry. Ale duże pretensje mamy do samych siebie za pierwsze 45 minut

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Marek Gołębiewski: Trudny mecz - kosztował nas dużo zdrowia

Trudny mecz. Kosztował nas dużo zdrowia, psychicznego głównie. A u zawodników, takiego, można powiedzieć, poświęcenia i okupienia kontuzjami. Ale bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa pod moją wodzą. Gratuluję chłopakom. Chcemy, aby Legia zawsze grała z takim poświęceniem i z taką werwą

- powiedział po meczu trener Legii Warszawa Marek Gołębiewski.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Wisłą Kraków [zdjęcia]

20.11.2021, 16:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:1 (1:1) z Wisłą Kraków w sobotnim (20.11) meczu ekstraklasy. Goście przez prawie cały mecz grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michala Frydrycha. Gole strzelili: Błażej Augustyn, Tomas Prikryl i Michał Żyro, a dla gości strzelił Serafin Szota.

Emocjonujący mecz i remis Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

6.11.2021, 00:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej akcji meczu, a gola strzelił Jesus Imaz.