Radio Białystok | Sport | Natalia Maliszewska zwolniona z kwarantanny - jest już w wiosce olimpijskiej

Natalia Maliszewska zwolniona z kwarantanny - jest już w wiosce olimpijskiej

4.02.2022, 20:28, akt. 5.02.2022, 08:44

Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i przebywa już w wiosce olimpijskiej w Pekinie - poinformował Polski Komitet Olimpijski. To oznacza, że może w sobotę (05.02) wystartować w eliminacjach swojej koronnej konkurencji na igrzyskach - wyścigu na 500 m w short tracku.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda
Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

"Informujemy, że dzięki działaniom i staraniom kierownictwa Polskiej Misji Olimpijskiej oraz PKOl, Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i przebywa już w wiosce olimpijskiej w Pekinie!" - napisano na Twitterze PKOl.


Krótko wcześniej informację, że jest szansa na występ Maliszewskiej, która miała pozytywny wynik testu na koronawirusa (przechodziła chorobę bezobjawowo), przekazał minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. O sprawie informował też sport.pl.


Pojawiła się iskierka nadziei. Mamy do czynienia z rollercoasterem emocjonalnym. (...) jest szansa, w związku z tym przedstawiciele naszej misji olimpijskiej, kierownictwa PKOl wykonują tutaj bardzo dużą pracę w zakresie dyplomacji z MKOl i obsługą medyczną igrzysk. Jesteśmy pełni nadziei i dobrej myśli, że zobaczymy Natalię Maliszewską w eliminacjach. Że ta historia, mimo przeciwności losu, będzie miała piękne zakończenie 

- powiedział na antenie Polsatu przebywający w Pekinie minister Bortniczuk, który zapowiedział, że obejrzy sobotnie eliminacje na 500 m.


Polka jest na liście startowej w czwartym wyścigu eliminacyjnym. Start eliminacji na 500 m z udziałem Natalii Maliszewskiej, jej siostry Patrycji i Nikoli Mazur w południe polskiego czasu.

Podana przez PKOl informacja o zwolnieniu z hotelu izolacyjnego Natalii Maliszewskiej oznacza więc całkowite odwrócenie sytuacji, jaka miała miejsce krótko wcześniej. W piątkowe przedpołudnie czasu polskiego wydawało się bowiem, że nie ma już żadnych szans na występ polskiej zawodniczki."Natalia Maliszewska po kolejnym pozytywnym wyniku testu na koronawirusa nie wystartuje w wyścigu na 500 m w igrzyskach w Pekinie" -  informował wówczas PKOl. Polka, która odnosiła sukcesy na tym dystansie, była jedną z faworytek olimpijskiej rywalizacji.

26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok, najbardziej utytułowana reprezentantka Polski w  short tracku, która do stolicy Chin przyleciała 27 stycznia razem z główną częścią biało-czerwonej ekipy, trzy dni później uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wcześniej  zakażenia potwierdzono  m.in. u części kadry łyżwiarskiej rywalizującej  na długim torze.

W środę kolejny test Maliszewskiej dał wynik negatywny, co oznaczało,  że - zgodnie z obowiązującymi przepisami - jeszcze jeden taki rezultat pozwoliłby jej wrócić do wioski olimpijskiej i przystąpić do rywalizacji sportowej w koronnej konkurencji. W czwartek kolejne badanie dało wynik pozytywny, ale ponieważ stężenie wirusa było niewielkie, polska ekipa liczyła, że przy kolejnym negatywnym panel ekspertów medycznych uwzględni wniosek o dopuszczenie Polki do startu. W piątek wynik był jednak ponownie pozytywny.Posłuchaj rozmowy z prezesem Juvenii Białystok Januszem Bielawskim Natalia Maliszewska to jedna z największych nadziei reprezentacji Polski na medal tegorocznych igrzysk. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią  Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W  trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a łącznie uplasowała się na trzeciej pozycji. W igrzyskach byłaby w wąskim gronie kandydatek do medalu.W piątek 11 lutego rozpoczną się zmagania w short tracku na dystansie 1000 m, na którym Maliszewska też dwukrotnie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata, była szósta w mistrzostwach Europy w 2020 roku oraz siódma w klasyfikacji PŚ obecnego sezonu, m.in. po trzecim miejscu w Debreczynie.


źródło: PAP | red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pekin 2022: Natalia Maliszewska z kolejnym pozytywnym wynikiem - białostoczanka nie wystartuje na 500 m

4.02.2022, 09:46

Natalia Maliszewska otrzymała kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że zawodniczka Juvenii Białystok nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie na swoim koronnym dystansie 500 metrów.


Urszula Kamińska [wideo]

5.02.2022, 06:26

"Mnie satysfakcjonują bardzo dobrze rozegrane biegi, taktycznie, z głową. Oczywiście nastawienie jest takie, aby pokazać się z jak najlepszej strony, aby dźwignąć na szyi ten medal igrzysk olimpijskich. To by uradowało nie tylko mnie, ale też wszystkich Polaków" - mówi Urszula Kamińska.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok