Radio Białystok | Sport | Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały z Częstochowianką 1:3 [zdjęcia, wideo]

Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały z Częstochowianką 1:3 [zdjęcia, wideo]

autor: Marcin Mazewski

26.02.2022, 20:05, akt. 27.02.2022, 00:29

W 22. kolejce siatkarskiej 1. ligi zawodniczki KS BAS-u Kombinat Budowlany Białystok podejmowały Częstochowiankę Częstochowa. Czwarta drużyna ligi pokonała przedostatnią 3:1.

KS BAS Białystok - Częstochowianka Częstochowa, 26.02.2022, fot. Joanna Szubzda

Faworytkami tego spotkania były zawodniczki z Częstochowy, w pierwszej partii wygrały 25:21, popisując się niesamowitymi obronami i skutecznymi kontrami. Seta zamknęła skutecznym atakiem Wiktoria Szumera.

W drugim secie zespół gości rozbił gospodynie 25:8. Częstochowianki błyszczały w grze blokiem.

Białostoczanki pozbierały się w trzeciej odsłonie meczu, odrobiły kilkupunktową stratę i wygrały w końcówce 25:23. Na parkiecie pojawiały się kolejne zmienniczki Sorelli. Podopieczne trenera Stelmacha zaczęły też popełniać sporo błędów własnych.

W czwartym secie Częstochowianka odjechała przy jednym ustawieniu, przy serwisie Marty Budnik i dowiozła przewagę do końcówki. BAS zebrał się jeszcze do pogoni. Po asie serwisowym Pauliny Niedźwieckiej na tablicy było już 21:24. Trener Andrzej Stelmach wziął czas, po którym przyjmująca zepsuła zagrywkę. Tym samym 25:21 czwartą partię wygrała Częstochowianka, a w całym meczu 3:1.

MVP spotkania wybrano przyjmującą gości Julię Papszun.

KS BAS Białystok pozostaje na 13. miejscu z dorobkiem dziesięciu punktów. Sorella Częstochowianka Częstochowa umacnia się na miejscu czwartym. Za tydzień podopieczne trenera Grzegorka zagrają na wyjeździe z Karpatami Krosno.

| red: maj, zmj

Mimo trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie rozgrywki sportowe w Polsce toczą się bez żadnych przeszkód. W ten weekend do gry powracają drugoligowi piłkarze Wigier Suwałki, którzy jednak wystąpią na wyjeździe. Mecze domowe rozegrają m.in. Jagiellonia Białystok, MOKS czy oba białostockie zespoły siatkarskie.

Niesamowite emocje i cenne zwycięstwo siatkarek KS BAS-u Białystok z Energetykiem Poznań [zdjęcia, wideo]

12.02.2022, 20:01

W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok pokonał u siebie faworyzowane zawodniczki Energetyka Poznań. Kibice w hali Zespołu Szkół Rolniczych obejrzeli pięciosetowy, niezwykle emocjonujący pojedynek.

Siatkarki BAS-u Białystok przegrały u siebie z drużyną z Sosnowca [zdjęcia, wideo]

29.01.2022, 20:53

Trwa fatalna seria pierwszoligowych siatkarek BAS-u Białystok.

1. liga siatkarek: Wicelider z Mielca za mocny dla KS BAS-u Białystok

18.12.2021, 20:14

Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały ostatni mecz pierwszej rundy 1. ligi.