Radio Białystok | Sport | Szwedzka załoga wygrywa 41. Rajd Podlaski

Szwedzka załoga wygrywa 41. Rajd Podlaski

22.05.2022, 20:42, akt. 20:44

Szwed Tom Kristensson (Hyundai I20 R5) wygrał w niedzielę (22.05) w Białymstoku Rajd Podlaski, drugą rundę mistrzostw Polski.

Drugie miejsce zajął Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 evo) ze stratą 50,6 s, który był najszybszy w pierwszej tegorocznej rundzie MP - rozegranym w kwietniu rajdzie Świdnicki-Krause.

"Mieliśmy wielką radość z jazdy przez cały weekend. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i zdobytych punktów. Fakt, że straciliśmy trochę czasu do Toma Kristenssona, ale cieszy mnie to, że byliśmy szybsi od reszty stawki mistrzostw Polski" - powiedział na mecie Wróblewski.

Na trzeciej pozycji uplasował się Estończyk Gregor Jeets (Skoda Fabia Rally2 evo) - strata 1.25,1.

41. Rajd Podlaski był także inauguracyjną rundą mistrzostw Litwy. Tutaj zwyciężył Dominykas Butvilas (Skoda Fabia R5).

Przez dwa dni zawodnicy mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 106,5 km. Osiem oesów wytyczono na szutrowych drogach wokół Białegostoku, a jeden na ulicach miasta.

Z dziewięciu odcinków Kristensson wygrał siedem, w tym wszystkie rozegrane w niedzielę. Szwed zdobył komplet punktów MP (59 pkt) i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kolejną rundą rajdowych samochodowych mistrzostw kraju będzie w dniach 10-12 czerwca szutrowy ORLEN 78. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach.

źródło: PAP | red: maj

To największe motoryzacyjne wydarzenie tego roku w Podlaskiem. Po 55 latach przerwy do naszego regionu wracają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Ich druga runda - jako 41. Rajd Podlaski - odbywa się w sobotę i niedzielę (21-22.05) na trasach w Białymstoku i okolicach.

Po 55 latach Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają na Podlasie

13.05.2022, 15:46

Ma to być największe motoryzacyjne wydarzenie tego roku w Podlaskiem. Po 55 latach przerwy w naszym regionie znów zagoszczą Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski.