Radio Białystok | Sport | Kolejny nowy zawodnik w Jagiellonii Białystok - to Portugalczyk Nene

Kolejny nowy zawodnik w Jagiellonii Białystok - to Portugalczyk Nene

24.05.2022, 16:27, akt. 16:54

Jagiellonia podpisała kontrakt z 26-letnim Nene, defensywnym pomocnikiem z Portugalii. To dwuletnia umowa, z opcją rocznego przedłużenia - poinformował we wtorek (24.05) białostocki klub.

Nene, źródło: jagiellonia.pl
Nene, źródło: jagiellonia.pl


Rui Filipe da Cunha Correia (Nene) grał m.in. w juniorskich zespołach Sintrense oraz SC Braga; w tym drugim klubie występował też w seniorskim zespole rezerw, był również powoływany do reprezentacji Portugalii U-19. W latach 2017-19 grał w niższych ligach portugalskich, ale stamtąd przed startem rozgrywek w 2019 roku trafił do ekstraklasowego CD Santa Clara. W tym zespole występował regularnie przez trzy sezony, zdobył jedną bramkę.

Jagiellonia jest jego pierwszym zagranicznym klubem.


Nene oglądaliśmy od około trzech miesięcy. Szukaliśmy kreatywnego piłkarza środka pola, dobrze czującego się na pozycjach numer sześć i osiem, a Portugalczyk spełnia te kryteria. Cieszy mnie to, że mimo propozycji nowego kontraktu ze strony CD Santa Clara przyjął naszą ofertę - powiedział dyrektor sportowy Jagiellonii Łukasz Masłowski, cytowany przez klubowe media.


Sam piłkarz przyznał, że słyszał już w styczniu o zainteresowaniu Jagiellonii, ale dopiero w ostatnich dniach minionego sezonu doszło do konkretów.


Jagiellonia przedstawiła mi ofertę, na którą przystałem. Zawsze chciałem grać poza Portugalią. Potrzebowałem nowego wyzwania, więc się zgodziłem - powiedział Nene.


Nene dodał, że preferuje grę na pozycji defensywnego pomocnika. "Lubię pojawiać się w przedniej formacji, strzelać. Na boisku zajmuję się po trochu wszystkim. Jestem agresywnym zawodnikiem. Lubię podawać, asystować, pokazywać się kolegom oraz próbować zdobywać bramki" - mówił o sobie.

Portugalczyk jest drugim nowym zawodnikiem Jagiellonii, pozyskanym po zakończonym sezonie. W poniedziałek umowę z klubem podpisał młodzieżowiec Lecha Poznań Mateusz Skrzypczak. On również związał się z białostockim klubem dwuletnią umową, z opcją przedłużenia o rok.


źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Młodzieżowiec Lecha Poznań Mateusz Skrzypczak nowym zawodnikiem Jagiellonii

24.05.2022, 08:17

Białostocki klub ma nowego zawodnika. Zaraz po zakończeniu starego sezonu umowę z Jagiellonią Białystok podpisał 21-letni Mateusz Skrzypczak z Lecha Poznań.


Piotr Nowak: Chcę, aby była stabilizacja i rywalizacja w zespole

21.05.2022, 20:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Górnikiem Łęczna w ostatnim meczu tego sezonu. Jedynego gola - kilka minut przed końcem spotkania strzelił Jesus Imaz. Rywale zajmują ostatnie miejsce w tabeli i już wcześniej było wiadomo, że żegnają się z ekstraklasą.


Jagiellonia wygrywa z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna na koniec sezonu ekstraklasy [zdjęcia]

21.05.2022, 19:26

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Górnikiem Łęczna w ostatnim meczu tego sezonu. Jedynego gola - kilka minut przed końcem spotkania strzelił Jesus Imaz. Rywale przed tym meczem zajmowali ostatnie miejsce w tabeli i już wcześniej było wiadomo, że żegnają się z ekstraklasą. Jagiellonia ostatecznie zajęła 12. miejsce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

Iga Świątek, fot. MOHAMMED BADRA, PAP/EPA
SPORT
4.06.2022, 16:32, akt. 17:28

Triumf Igi Świątek na French Openźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok