Radio Białystok | Sport | Akademia Jagiellonii Białystok rezygnuje ze szkolenia najmłodszych grup piłkarzy

Akademia Jagiellonii Białystok rezygnuje ze szkolenia najmłodszych grup piłkarzy

autor: Barbara Sokolińska

2.06.2022, 15:27, akt. 17:18

Akademia Jagiellonii Białystok poszerza współpracę z kilkoma mniejszymi klubami z miasta. Ma to związek z rezygnacją ze szkolenia najmłodszych grup młodzieżowych.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Zmiany w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Żółto-czerwoni nie będą już szkolić najmłodszych piłkarzy w kategoriach skrzatów i żaków. Dzieci będą uczyć się podstaw futbolu w akademiach partnerskich, a najlepsi będą trafiać do starszych grup szkoleniowych Jagi.

Taka decyzja ma związek m.in. z możliwościami ośrodka treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej. Akademia rozrosła się na tyle, że ilość dzieci w poszczególnych grupach naborowych musiała być mocno ograniczana. We współpracy z przedstawicielami akademii partnerskich Jaga chce rozwinąć szkolenie i rozszerzyć zasięg rekrutacji młodych adeptów futbolu: 


Jesteśmy bardzo dużym klubem na Podlasiu. Mając taki handicap powinniśmy zadbać o jak największą liczbę dzieci. Mamy świetny ośrodek treningowy, niemniej jednak jest on za mały biorąc pod uwagę liczbę chętnych, która do naszej akademii jest. Doszliśmy do wniosku, że skoro mamy wybierać 20 dzieci, to wolimy się zaangażować w rozwój naszych partnerów, byśmy wspólnie zadbali o większą ilość młodych piłkarzy - mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Rafał Matusiak.


Wśród szkółek, z którymi współpracować będzie Akademia Jagiellonii są EkoSport, Hattrick, Akademia Młodego Piłkarza i Football Camp. Trener tego ostatniego klubu Gabriel Iwacewicz zauważa, że taka współpraca przyniesie korzyści i klubowi, i samym zawodnikom: 


Chcemy, by ci chłopcy nie tylko z Football Campu, ale i z pozostałych akademii jak najwięcej trafiało do pierwszej drużyny Jagiellonii, żebyśmy wszyscy mogli chodzić na nasz stadion i oglądać chłopców przede wszystkim z Białegostoku - podkreśla Gabriel Iwacewicz.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Karol Struski przenosi się z Jagiellonii na Cypr

2.06.2022, 14:32

Reprezentacyjny pomocnik zespołu U-20 i w minionym sezonie piłkarskiej ekstraklasy podstawowy młodzieżowiec Jagiellonii Białystok Karol Struski, został zawodnikiem cypryjskiego Arisu Limassol - poinformował w czwartek (2.06) białostocki klub. Kwoty transferu nie podano.


Pierwszy mecz z Piastem, potem z Widzewem - znamy terminarz meczów Jagiellonii Białystok

1.06.2022, 15:53

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz PKO BP Ekstraklasy na sezon 2022/23. Nowy sezon Jagiellonia Białystok zacznie dwoma meczami przed własną publicznością: najpierw z Piastem Gliwice, a potem z beniaminkiem - Widzewem Łódź.


Korona, Miedź i Widzew - nowi rywale Jagiellonii w ekstraklasie

30.05.2022, 08:40

Korona Kielce awansowała do ekstraklasy. W meczu barażowym pokonała po dogrywce Chrobrego Głogów 3:2. Wcześniej bezpośredni awans z I ligi wywalczyły drużyny Miedzi Legnica i Widzewa Łódź.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry


Krzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska
31.07.2022, 19:40, akt. 20:25

Krzysztof Andrzejewski
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok