Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok wygrała ostatni sparing na zgrupowaniu w Opalenicy

Jagiellonia Białystok wygrała ostatni sparing na zgrupowaniu w Opalenicy

2.07.2022, 17:18, akt. 17:35

Na zakończenie blisko dwutygodniowego obozu przygotowawczego w Opalenicy, piłkarze Jagiellonii pokonali 2:0 beniaminka pierwszej ligi Chojniczankę Chojnice. Bramki dla białostoczan zdobyli Jesus Imaz i Martin Pospisil.

źródło: jagiellonia.pl

Mecz został rozegrany w formule cztery razy 30 minut. Trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk mocno rotował składem. Szansę zaprezentowania się mieli wszyscy piłkarze - w tym duża grupa młodzieżowców.

Ozdobą sparingu był gol czeskiego pomocnika Martina Pospisila, który zza pola karnego zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę w samo "okienko" bramki Chojniczanki.

To trzeci sparing Jagiellonii w czasie zgrupowania w Opalenicy. Wcześniej białostoczanie wygrali 1:0 z Wartą Poznań i przegrali 1:2 z mistrzem Polski, poznańskim Lechem.

W trakcie tych przygotowań kontuzje odniosło kilku graczy. Kilkutygodniowa przerwa czeka m.in. kapitana zespołu Tarasa Romanczuka, ale też młodzieżowca Miłosza Matysika i hiszpańskiego pomocnika Juana Camarę.

Kilka miesięcy będzie trwał powrót na boisko Kacpra Tabisia, który ma poważną kontuzję kolana.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

W meczu sparingowym Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 2:1 (0:1).