Radio Białystok | Sport | Hiszpanie strzelają gole i Jagiellonia ucieka ze strefy spadkowej [zdjęcia]

Hiszpanie strzelają gole i Jagiellonia ucieka ze strefy spadkowej [zdjęcia]

12.09.2022, 20:56, akt. 13.09.2022, 01:26

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 4:0 (3:0) poniedziałkowy (12.09) mecz ze Stalą Mielec. Dwa gole strzelił Jesus Imaz i dwa Marc Gual. Dzięki wygranej Jagiellonia opuściła strefę spadkową i teraz jest na 9. miejscu w tabeli.

Żółto-czerwoni na mecz ze Stalą Mielec wyszli całkowicie odmienieni w porównaniu do poprzednich meczów. Już od początku zaatakowali na bramkę Stali.

W 5. min. do siatki rywali trafił Taras Romanczuk, ale był na spalonym i sędzia po analizie wideo nie uznał gola. Kilka minut później bardzo blisko pokonania rywali był Jesus Imaz. Hiszpan strzelał z kilku metrów, ale futbolówkę prawie z linii bramkowej wybił bramkarz rywali.

Piłkarze z Białegostoku nie poddawali się i wciąż atakowali. Pierwszego gola strzelili w 32. min. Najpierw Jesus Imaz trafił w słupek, a potem dobił celnie i Jaga objęła prowadzenie.

W 37. min. kolejny Hiszpan w Jagiellonii strzelił gola. Marc Gual dobił strzał Nene z wolnego i Jaga prowadziła już 2:0.

Kilka minut później Gual podwyższył prowadzenie na 3:0 i przy takim wyniku piłkarze zeszli do szatni.

W drugiej połowie Jagiellonia dołożyła jeszcze jednego gola. W 65. do bramki z przewrotki uderzył Jesus Imaz i był to najpiękniejszy gol w tym meczu. Ostatecznie Jagiellonia wygrała 4:0.

Następny mecz Jagiellonia zagra już w sobotę. Będzie to wyjazdowe spotkanie z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. Początek meczu i naszej relacji o 15:00.

| red: wsz, zmj