Radio Białystok | Sport | Siatkarze BAS-u Białystok przegrywają na inaugurację pierwszej ligi z MKS-em Będzin 0:3

18.09.2022, 16:41, akt. 17:14

Po rocznej przerwie siatkarze BAS-u Białystok wrócili na zaplecze PlusLigi. Beniaminek w pierwszej kolejce miał trudne zadanie, bo zmierzył się z wicemistrzem pierwszej ligi z poprzedniego sezonu i drużyną z aspiracjami na mistrzostwo.

0:00
0:00
Siatkarze BAS-u Białystok przegrywają na inaugurację pierwszej ligi z MKS-em Będzin 0:3 - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.

W hali Szkoły Podstawowej nr 50 przy Pułaskiego, gdzie białostoczanie rozgrywają swoje ligowe spotkania - BAS uległ MKS-owi Będzin 0:3. Goście rozbili podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego w pierwszym secie do 11. W drugiej odsłonie meczu wyglądało to już lepiej - 20:25. Najbardziej emocjonująca była trzecia partia, w której BAS grał z MKS-em jak równy z równym. Ostatecznie to bardziej doświadczona drużyna wyszła zwycięsko z tego starcia 25:23 i zamknęła mecz 3:0.

- W perspektywie mamy cały sezon. Trzydzieści meczów w rundzie zasadniczej i tak naprawdę w każdym meczu będzie można punktować, ale i tracić punkty. Budujemy cały czas grę, swój styl, swoją jakość i z tygodnia na tydzień to wygląda coraz lepiej - podkreślił Krzysztof Andrzejewski.

W drugiej kolejce BAS zagra na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz.

| red: maj

Nauczyciele, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku i ich rodzice pomagają Tymkowi. Podczas festynu zorganizowanego w placówce przy ul. Pułaskiego trwa zbiórka pieniędzy na leki niezbędne w terapii pięcioletniego chłopca.

BAS Cup 2022 - siatkarski Turniej o Puchar Marszałka Woj. Podlaskiego w Białymstoku [zdjęcia]

10.09.2022, 14:56

Cztery drużyny zmierzyły się w Białymstoku w siatkarskim Turnieju o Puchar Marszałka Woj. Podlaskiego.

Oficjalna prezentacja siatkarzy BAS-u Białystok

31.08.2022, 19:58

Za nami oficjalna prezentacja beniaminka pierwszej ligi siatkarzy. Po rocznej przerwie BAS Białystok wraca na zaplecze ekstraklasy.

Krzysztof Andrzejewski

31.07.2022, 19:40

"Wierzę, że umiejętności, potencjał tych chłopaków, ich zgranie zaprocentuje teraz w pierwszej lidze i to będzie sezon, który skończymy na pewno na lepszym miejscu niż dwa lata temu."