Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: trzeba uszanować ten rezultat, choć apetyty mieliśmy dużo większe

7.10.2022, 23:32, akt. 8.10.2022, 01:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok podwyższyli do ośmiu serię meczów ligowych bez porażki. W piątkowy (7.10) wieczór zremisowali z Wisłą Płock 1:1. Gola dla gości w pierwszej połowie strzelił Davo, a po przerwie wyrównał Jesus Imaz.

Maciej Stolarczyk (trener Jagiellonii Białystok): "Mówię z naszego punktu widzenia - trzeba uszanować ten rezultat, choć apetyty przed spotkaniem mieliśmy dużo większe, ale chcę podkreślić, że było to naprawdę dobre spotkanie w wykonaniu Wisły Płock. To jest zespół, który od początku sezonu pokazuje dużą jakość i tak też dzisiaj było. W pierwszej połowie nie mogliśmy poradzić sobie z odbiorem piłki, a przede wszystkim z kreowaniem sytuacji. Na szczęście po przerwie drużyna zareagowała na pewne korekty, które dały nam utrzymanie na połowie przeciwnika, a co za tym idzie - również bramkę. Myślę, że tych bramek mogło być więcej, bo i Wisła miała możliwości wyjścia z kontratakiem i my mieliśmy swoje okazje. Szanujemy ten punkt, bo zdajemy sobie sprawę, ile pracy jest przed nami, żeby zwyciężać".

Pavol Stano (trener Wisły Płock): "Myślę, że był to dobry mecz, obie drużyny starały się grać w piłkę i kreowały sytuacje. Pod tym względem jestem zadowolony, szkoda że straciliśmy bramkę po pechowych zagraniach, gdzie był rykoszet. Wiadomo, że były potem sytuacje, Jagiellonia miała swoje, my też, i myślę, że remis jest sprawiedliwym wynikiem dla obu stron. Szczególnie w pierwszej połowie prezentowaliśmy się dobrze, wtedy nasze akcje były składne. W drugiej +Jaga+ trochę zaryzykowała i mieliśmy kontrataki, o których się marzy i trzeba było je wykorzystać, bo myślę, że mało kiedy zespół będzie miał takie okazje i musi to zrobić lepiej".

źródło: PAP | red: maj

Dwóch zawodników Jagiellonii w jedenastce kolejki

4.10.2022, 19:55

Taras Romanczuk i Marc Gual z Jagiellonii Białystok znaleźli się w jedenastce ostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Jagiellonia oddała gola Koronie, ale i tak wygrała [zdjęcia, wideo]

2.10.2022, 16:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Koroną Kielce 4:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. W pierwszej połowie gole strzelili: Prikryl i Łukowski, a po przerwie strzelali: Gual, Cernych i Imaz. W pierwszej połowie doszło do niecodziennej sytuacji, bo białostoczanie w ramach zachowania fair play "oddali" gola Koronie.