Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania przed rundą wiosenną ekstraklasy

Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania przed rundą wiosenną ekstraklasy

15.12.2022, 11:40, akt. 12:21

Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęli w środę (14.12) piłkarze Jagiellonii Białystok. Na początku stycznia zespół zajmujący 13. miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy wyjedzie na zgrupowanie w Turcji. Rozgrywki wznowi meczem z Piastem w Gliwicach.

źródło: jagiellonia.pl
źródło: jagiellonia.pl

W pierwszej części sezonu białostoczanie grali falami; odnotowali np. serię ośmiu ligowych meczów bez porażki, by zakończyć rozgrywki bez zwycięstwa w sześciu ostatnich kolejkach. Ostatecznie ich dorobek to 18 punktów i 13. miejsce w tabeli po jesiennej rundzie. Tylko pięć punktów dzieli Jagiellonię od strefy spadkowej.


Dłuższa przerwa nam się przydała. Najbardziej eksploatowani zawodnicy mogli odpocząć, a kontuzjowani wrócili do zdrowia. W tej chwili największym wyzwaniem jest aura, ale wszystko mamy pod kontrolą - powiedział trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk, cytowany przez klubowe media.


Szkoleniowiec przyznał, że przełom listopada i grudnia - gdy zwykle jeszcze piłkarska ekstraklasa grała - okazał się w tym roku optymalnym momentem na urlopy jego piłkarzy, przede wszystkim ze względu na kontuzje dużej grupy kluczowych zawodników.


Większość z nich jest już gotowa do zajęć z drużyną. Kilku jest jeszcze prowadzonych indywidualnie, ale powrót do zdrowia m.in. Michała Pazdana bardzo cieszy - dodał Stolarczyk.


W Białymstoku piłkarze Jagiellonii nie będą mieli komfortowych warunków do zimowych przygotowań. W lutym silny wiatr doprowadził do uszkodzenia i zawalenia się konstrukcji specjalnego balonu nad boiskiem piłkarskim w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej. To droga inwestycja, w tym roku nie udało się nowej konstrukcji zbudować.

Dlatego treningi na powietrzu zależne są od pogody. Jeśli nie zmieni się ona w najbliższych dniach na gorsze, to pierwsze takie zajęcia planowane są na sobotnie południe w ośrodku treningowym.

2 stycznia białostoczanie wyjeżdżają na obóz do Turcji. Weźmie w nim udział 28 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Na razie nie wiadomo, czy sztab szkoleniowy będzie już wtedy miał do dyspozycji wszystkich zawodników, zdolnych do pracy z pełnym obciążeniem. Na razie nie ma w zespole zmian kadrowych, a na zgrupowaniu tradycyjnie dużą grupę będą stanowili młodzieżowcy.

Zgrupowanie w Turcji potrwa dwa tygodnie, potem już białostoczanie będą przygotowywać się na swoich obiektach. Drugą część rozgrywek Jagiellonia zacznie wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice, zaplanowanym na 29 stycznia.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zawodnicy Jagielloni Białystok zaangażowali się w inicjatywę "Szlachetna paczka"

5.12.2022, 17:59

Za kilka dni odbędzie się weekend cudów, czyli finał ogólnopolskiej inicjatywy "Szlachetna paczka". To czas, kiedy tysiące rodzin z całej Polski otrzymują wsparcie od tysięcy ludzi, którzy samodzielnie lub wraz ze znajomymi przygotowują bożonarodzeniowe prezenty.


Jagiellonia Białystok zagra pierwszy ligowy mecz w nowym roku 29 stycznia

24.11.2022, 12:55

Poznaliśmy terminarz pierwszego ligowego meczu Jagiellonii Białystok w 2023 roku. Żółto-czerwoni zagrają w niedzielę (29.01) na wyjeździe z Piastem Gliwice. Początek tego meczu i relacji w Polskim Radiu Białystok o 12:30.


Spotkanie prezesa i dyrektora sportowego Jagiellonii z kibicami

15.11.2022, 07:28

Pytanie będzie mógł zadać każdy kibic na temat Jagiellonii Białystok. Władze białostockiego klubu spotkają się we wtorek (15.11) wieczorem z fanami żółto-czerwonych.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANAfot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
20.02.2023, 21:34, akt. 21.02.2023, 09:46

Maciej Stolarczyk: Nie był to mecz wysokich lotów
fot. Marcin Gliński
JAGIELLONIA
11.02.2023, 23:21, akt. 18.02.2023, 13:52

Tomasz Kupisz: To było zwycięstwo z charakteremźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok