Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy sparing w Turcji [wideo]

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy sparing w Turcji [wideo]

8.01.2023, 07:15, akt. 07:21

W rozegranym w sobotę (7.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok przegrała 1:2 z rumuńskim FC Hermannstadt. To pierwszy z trzech sparingów białostoczan podczas ich zimowego zgrupowania, które potrwa do 15 stycznia.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Bramkę dla Jagiellonii zdobył w pierwszej połowie hiszpański napastnik Marc Gual, ale po przerwie lepszy był zespół z Rumunii, który wygrał po golach Petrisora Petrescu i Mino Soty.W meczu z beniaminkiem rumuńskiej ekstraklasy sztab szkoleniowy Jagiellonii wystawił w obu połowach dwa różne składy; po 45 minut zagrali m.in. Taras Romanczuk, Tomasz Kupisz i Michał Pazdan, którzy przed zakończeniem pierwszej części rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy odnieśli urazy i pauzowali.

W pierwszej połowie grała jedenastka zbliżona do możliwego najsilniejszego ustawienia, w drugiej szansę pokazania się dostała duża grupa młodzieżowców, w tym debiutanci z zespołu rezerw.Trener Maciej Stolarczyk mówił po meczu, że piłkarze trenowali przez cały tydzień z dużym obciążeniem, po dwa treningi dziennie. Zaznaczył, że kilku jest chorych, w sparingu nikt nie doznał kontuzji. Zwrócił uwagę, że przeciwnik stwarzał sobie dogodne sytuacje bramkowe m.in. po stratach piłki przez jego zespół.


- Do poprawy jest kilka kwestii, ale myślę, że mamy jeszcze trochę czasu i możemy nad tym spokojnie popracować - zaznaczył szkoleniowiec w wypowiedzi dla klubowych mediów.


Nie grał m.in. stoper z Rumunii Bogdan Tiru, który - według informacji medialnych - ma odejść do CFR Cluj. Z drużyną w Turcji nie ma też Ivana Runje, który z powodu problemów zdrowotnych nie jest w stanie wrócić do gry i rozwiązuje kontrakt z Jagiellonią.

W planie zgrupowania białostoczan w Turcji są jeszcze dwa sparingi. Do Polski Jagiellonia wraca 15 stycznia i do wznowienia rozgrywek ekstraklasy będzie przygotowywać się już na swoich obiektach. Rozegra też mecz towarzyski z drugoligowym Motorem Lublin.

Wiosenną rundę zacznie wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice, zaplanowanym na 29 stycznia.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bogdan Tiru opuszcza Jagiellonię i przechodzi do CFR Cluj

7.01.2023, 06:51

Bogdan Tiru nie trenuje już z Jagiellonią Białystok. 28-latek pożegnał się z kolegami i opuścił zgrupowanie w Turcji.


Ivan Runje odchodzi z Jagiellonii Białystok

5.01.2023, 22:37

Ivan Runje nie zagra już w Jagiellonii Białystok. Chorwacki obrońca porozumiał się z władzami klubu i rozwiązuje umowę z ekstraklasową drużyną. Informację potwierdził Polskiemu Radiu Białystok prezes Jagi - Wojciech Pertkiewicz.


Jagiellonia rozpoczęła główną fazę przygotowań do rundy wiosennej

3.01.2023, 07:59

Blisko 30 piłkarzy znalazło się w kadrze Jagiellonii na rozpoczęty w poniedziałek (2.01) dwutygodniowy obóz przygotowawczy w Turcji. Zajmujący 13. miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy białostoczanie rozegrają tam trzy sparingi. Rozgrywki wznowią meczem z Piastem w Gliwicach.


Jagiellonia Białystok podała rywali na zgrupowaniu w Turcji

22.12.2022, 13:20

Drużyna Jagiellonii Białystok przygotowuje się do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. W trakcie zgrupowania w Turcji żółto-czerwoni zagrają trzy mecze z zagranicznymi klubami.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANAfot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
20.02.2023, 21:34, akt. 21.02.2023, 09:46

Maciej Stolarczyk: Nie był to mecz wysokich lotów
fot. Marcin Gliński
JAGIELLONIA
11.02.2023, 23:21, akt. 18.02.2023, 13:52

Tomasz Kupisz: To było zwycięstwo z charakteremźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok