Radio Białystok | Sport | Dreszczowiec z happy endem w 1. lidze siatkarzy - BAS Białystok pokonał Visłę Bydgoszcz 3:2

autor: Marcin Mazewski

13.01.2023, 08:39, akt. 08:53

Był to prawdziwy dreszczowiec, na wysokim poziomie. W pierwszej lidze siatkarzy BAS Białystok pokonał u siebie Visłę Bydgoszcz 3:2.

BAS Białystok - Visła Bydgoszcz 3:2, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Podsumowanie siatkarskiego weekendu - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kibice w hali Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku obejrzeli niesamowicie wyrównane i emocjonujące spotkanie. Pierwszą partię do 23 wygrali goście. Zawodnicy BAS-u nie załamali się przegraną w końcówce i dwa kolejne sety wygrali do 20 i 22. W czwartej odsłonie górą do 23 była Visła, ale decydujący set białostoczanie wygrali 15:11. Dla białostoczan to pierwszy wygrany z pięciu dotąd rozegranych ligowych tie-breaków.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący BAS-u Jędrzej Goss, który zdobył aż 33 punkty. Zadowolony z wyniku i gry swoich podopiecznych był trener Krzysztof Andrzejewski, który podkreślał, że wreszcie wiele elementów zafunkcjonowało jak trzeba, a jego drużyna dojrzewa z każdym meczem i potrzebowała takiego meczu.

Pierwsze spotkanie tych drużyn - w pierwszej rundzie - w Bydgoszczy także zakończyło się tie-breakiem, ale wówczas górą była Visła.

Teraz BAS Białystok z 18 punktami awansował w tabeli Tauron 1. ligi na 12 miejsce.

| red: maj

Białostocka Akademia Siatkówki jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków tego sportu. Jej celem statutowym jest upowszechnianie kultury fizycznej i popularyzacja siatkówki.

Pięć setów w Białymstoku i porażka BAS-u z AGH Kraków w pierwszej lidze siatkarzy

20.11.2022, 16:39

W pierwszej lidze siatkarzy BAS Białystok uległ nieznacznie AZS-owi AGH Kraków.