Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: To nie było porywające widowisko

Maciej Stolarczyk: To nie było porywające widowisko

29.01.2023, 16:02, akt. 16:09

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Po strzeleniu bramki w nasze szeregi wkradła się nerwowość

To nie było z pewnością porywające widowisko. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Piast depcze nam po piętach w tabeli, nie traci wielu goli i trudno będzie "ugryźć" przeciwnika. Żałuję, że po strzeleniu bramki w nasze szeregi wkradła się nerwowość, a co za tym straciliśmy gola.

Najbardziej martwi mnie to, straciliśmy Jesusa Imaza, zobaczymy, na jak długo. Spory wpływ na to, jak się prezentowaliśmy, miało to, że trenowaliśmy cały czas na sztucznej murawie. Ta dzisiejsza była zupełnie inna, to nam nie pomagało w tworzeniu sytuacji podbramkowych. Nie ma co ukrywać, że Piast miał w doliczonym czasie gry piłkę meczową. Nie jestem zadowolony, bo przyjechaliśmy tu, by wygrać

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk.


Aleksandar Vukovic: Jeden punkt nas nie do końca zadowala

Biorąc pod uwagę przebieg  gry, jeden punkt nas nie do końca zadowala. Zrobiliśmy zdecydowanie  więcej na boisku, by wygrać. Zapracowaliśmy na trzy punkty. Wcześniej  mieliśmy problem ze stwarzaniem sytuacji, dziś było 5, 6 bardzo dobrych  okazji, gol po bardzo ładnej akcji, dwa strzały w słupek. Za łatwo stracona bramka na 0:1 zadecydowała o tym, że zdobyliśmy tylko punkt.

Pozytywne jest to, że drużyna nie poddała się po stracie gola, dyktowaliśmy warunki gry, strzeliliśmy bramkę. Gabriel Kirejczyk (napastnik) jest kontuzjowany, która uniemożliwia mu występy. Liczę, że  to się szybko zmieni.

Pod wieloma względami to był  taki Piast, jaki chciałbym widzieć. Nigdy jednak nie powiem po meczu, że  było idealnie. Trzeba dążyć do tego, by wszystkie niuanse w grze  funkcjonowały jak najlepiej. Pierwszym krokiem do tego, by strzelać bramki, jest kreowanie sytuacji. Jeśli tworzymy 5, 6 stuprocentowych –  to jesteśmy na dobrej drodze

- powiedział po meczu trener Piasta Aleksandar Vukovic.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Gliwicach Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem 1:1

29.01.2023, 14:16

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.


Jagiellonia Białystok rozpoczyna rundę wiosenną

26.01.2023, 14:23

Nowi partnerzy, nowi piłkarze i pozytywne nastawienie zawodników - tak wiosenną rundę rozpoczyna Jagiellonia Białystok. Teraz drużyna zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy, a najbliższy mecz zagra z Piastem Gliwice.


Jagiellonia Białystok przegrała dwa ostatnie mecze sparingowe w Turcji

14.01.2023, 21:19

Dwa mecze sparingowe zagrała Jagiellonia Białystok na koniec zgrupowania w Turcji i oba przegrała. Najpierw - w porannym meczu żółto-czerwoni przegrali z Wisłą Płock 1:3, a potem - już w innym składzie przegrali 1:2 z FK Radnicki Nisz z Serbii.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok