Radio Białystok | Sport | Ekstraklasa piłkarska - trener Widzewa: oby skuteczność nas nie opuściła

Ekstraklasa piłkarska - trener Widzewa: oby skuteczność nas nie opuściła

2.02.2023, 11:12, akt. 11:20

Wierzę, że w piątek (3.02) skuteczność nas nie opuści. Chcę, żeby Widzew nie tylko grał z polotem w ofensywie, ale żeby był też stabilny w obronie - podkreślił trener piłkarzy z Łodzi Janusz Niedźwiedź przed piątkowym meczem ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź, 22.07.2022, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź, 22.07.2022, fot. Joanna Szubzda

Dwoma spotkaniami na własnym stadionie piłkarze Widzewa rozpoczynają rundę rewanżową rozgrywek. W pierwszym spotkaniu z Pogonią Szczecin łodzianie trzykrotnie doprowadzali do remisu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Jak przyznał szkoleniowiec Widzewa, jego piłkarze pokazali charakter i dobrą jakość, ale też nie ustrzegli się błędów tracąc trzy bramki.


- Chcę, żeby Widzew nie tylko grał z polotem w ofensywie, ale też żeby był stabilny w obronie. Popełniliśmy kilka prostszych błędów, które wcześniej nam się nie zdarzały. W okresie przygotowawczym sporo pracowaliśmy nad obroną wysoką i niską, a teraz odpowiednia analiza i jeszcze więcej pracy pomoże nam tych bramek w łatwy sposób nie tracić - tłumaczył Niedźwiedź na czwartkowej konferencji prasowej.


W piątek o godz. 20.30 kolejnym rywalem beniaminka będzie Jagiellonia Białystok, z którą jesienią Widzew wygrał na wyjeździe 2:0 po trafieniach najskuteczniejszych w łódzkim zespole Bartłomieja Pawłowskiego i Hiszpana Jordiego Sancheza. Obecną rundę drużyna trenera Macieja Stolarczyka zaczęła od remisu w Gliwicach z Piastem 1:1.


- Pierwszy mecz to historia. Jagiellonia, tak jak my, zaczęła od remisu. Ten zespół gra inaczej niż Pogoń, więc będą różnice w ustawieniu i założeniach, natomiast najważniejsze jest skupienie na sobie. W sobotę strzeliliśmy trzy bramki, a i tak mówi się o tym, że byliśmy nieskuteczni i rzeczywiście mogliśmy pokusić się o kilka goli więcej. Wierzę, że jutro ta skuteczność nas nie opuści - zaznaczył szkoleniowiec łodzian.


Obie drużyny znajdują się na dwóch biegunach ligowej tabeli. Trzeci w tabeli Widzew ma bowiem realne szanse na walkę o miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach, a zajmujący 15. lokatę białostoczanie muszą oglądać się za siebie, by nie znaleźć się w strefie spadkowej.


- Patrząc na tabelę, urwanie nam punktów przez Jagiellonię byłoby niespodzianką, ale wczoraj Miedź Legnica, która jest nisko, grała z mistrzem Polski i potrafiła zremisować. Każdy zdaje sobie sprawę, że nie ma w ekstraklasie meczów, w które można włożyć mniej energii. Trzeba być maksymalnie dobrze przygotowanym, a kierowanie się tabelą jest złudne - przekonywał Niedźwiedź.


Szkoleniowiec Widzewa nie chciał zdradzić, jak przed piątkowym meczem wygląda sytuacja kadrowa w jego zespole. "Nie jest optymalnie, ale więcej nie zdradzę, żeby nie ułatwiać sprawy rywalowi" – powiedział.

Podczas konferencji prasowej poinformowano o przedłużeniu kontraktu ze słowackim bramkarzem Henrichem Ravasem. Umowa przedłużyła się automatycznie do końca czerwca 2024 roku po rozegraniu przez 25-letniego zawodnika ponad 50 procent meczów w barwach Widzewa, co nastąpiło w spotkaniu z Pogonią Szczecin.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mateusz Kowalski przeniósł się z Jagiellonii do Parmy

2.02.2023, 10:43

17-letni napastnik Jagiellonii Mateusz Kowalski został piłkarzem włoskiej Parmy - potwierdził oficjalnie białostocki klub. Kowalski jesienią ubiegłego roku piłkarz zadebiutował w ekstraklasie, w pierwszej części sezonu zdobył dwie bramki.


Wojciech Łaski: Trzeba szanować ten punkt

29.01.2023, 16:19

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem. Bramkę Jagiellonii zapewnił Wojciech Łaski.


Maciej Stolarczyk: To nie było porywające widowisko

29.01.2023, 16:02

W niedzielnym meczu pierwszej „wiosennej” kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Gliwicach piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Piastem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok