Radio Białystok | Sport | PŚ w short tracku: Polska wywalczyła brązowy medal w sztafecie mieszanej

PŚ w short tracku: Polska wywalczyła brązowy medal w sztafecie mieszanej

11.02.2023, 17:15, akt. 17:46

Polska sztafeta mieszana zajęła trzecie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie.

Wielki udział w sukcesie polskiej ekipy mieli zawodnicy białostockiej Juvenii - Michał Niewiński i Łukasz Kuczyński, których w finale wspierały Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Ale medale odebrali także Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska (obie z Juvenii Białystok) i Diane Sellier, którzy dołożyli swoje cegiełki w ćwierćfinale i półfinale.

Wygrała sztafeta holenderska, na drugim miejscu uplasowali się Kanadyjczycy.

Na innych dystansach - na 1000 metrów triumfowała Kanadyjka Kim Boutin, a na 1500 metrów - Belgijka Hanne Desmet. W rywalizacji mężczyzn - pierwszy na 1000 m był Kanadyjczyk Steven Dubois, a na 1500 m Koreańczyk Won Ji Park.

W niedzielę (12.02) o zwycięstwo w ostatnim konkursie Pucharu Świata, a także w klasyfikacji generalnej na 500 metrów powalczy liderka Juvenii Białystok i całej kadry - Natalia Maliszewska.

Przewidziano także drugi konkurs na 1000 m kobiet i mężczyzn oraz rywalizację panów na 500 metrów.

| red: wsz, maj

"Michał Niewiński jest w doskonałej dyspozycji. Na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył dwa medale (złoto i brąz) i jedno czwarte miejsce - rewelacja" - mówi Janusz Bielawski.

Michał Niewiński z brązowym medalem MŚ juniorów w short tracku

29.01.2023, 16:44

Michał Niewiński z Juvenii Białystok zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w short tracku w Dreźnie na dystansie 1000m.

Michał Niewiński z Juvenii Białystok zdobył złoto na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie

28.01.2023, 18:03

Michał Niewiński z Juvenii Białystok na mistrzostwach świata juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył złoto na 500 metrów.

Natalia Maliszewska

20.01.2023, 16:45

- Widzę, że potrafię wyjść z ciężkich warunków na bardzo dobry rezultat, więc jeśli jestem sobie w stanie z tym poradzić, to jakoś sobie poradzę.

Władze Białegostoku spotkały się z medalistami ME w short tracku [zdjęcia]

19.01.2023, 17:04

Z zawodnikami i trenerami short tracku, którzy zdobyli medale podczas odbywających się w weekend mistrzostw Europy w Gdańsku spotkał się w czwartek (19.01) na lodowisku zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.