Radio Białystok | Sport | Cztery medale lekkoatletów Podlasia Białystok na Halowych Mistrzostwach Polski

Cztery medale lekkoatletów Podlasia Białystok na Halowych Mistrzostwach Polski

autor: Edyta Wołosik

20.02.2023, 07:39, akt. 10:13

To była udana niedziela (19.02) dla lekkoatletów Podlasia Białystok. Zdobyli trzy medale w finałach Halowych Mistrzostwa Polski w Toruniu, w sumie powiększając swój dorobek na tej imprezie do czterech krążków.

Natalia Kaczmarek była najszybsza w biegu na 400 metrów i ustanowiła rekord Polski - 50,83 s.

Damian Czykier zajął drugie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Pokonał ten dystans w 7,63 s i wypełnił minimum na halowe Mistrzostwa Europy w Stambule.

Na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta mieszana Podlasia 4 x 400 metrów. Biegli w niej: Maksymilian Klepacki, Marlena Granaszewska, Paweł Miezianko i Natalia Kaczmarek.

W sobotę (18.02) złoto w pchnięciu kulą zdobyła zawodniczka białostockiego klubu Klaudia Kardasz.

źródło: IAR | red: bs