Radio Białystok | Sport | Trwa zwycięska passa KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze siatkarek [zdjęcia]

Trwa zwycięska passa KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze siatkarek [zdjęcia]

11.03.2023, 19:27, akt. 12.03.2023, 13:46

Siatkarki KS BAS-u Białystok w 22. kolejce pierwszej ligi pokonały przed własną publicznością Legionovię Legionowo 3:0.

BAS Białystok - Legionovia Legionowo, 11.03.2023, fot. Joanna Szubzda

Najbardziej emocjonujący był pierwszy set, w którym zespół gości utrzymywał 2-3 punktową przewagę (8:6, 16:14, 21:18), ale końcówka należała już do gospodyń. Białostoczanki odrobiły straty i wygrały seta na przewagi 28:26.

Kolejne dwie partie, to już popisowa gra podopiecznych trenera Sebastiana Grzegorka. Świetnie zaczął funkcjonować białostocki blok, a w zespole Legionovii zawodziło przyjęcie. Bez większych błędów przyjmowały natomiast białostoczanki, do tego solidnie broniły i nie miały większych problemów z kończeniem ataków. W efekcie pewnie wygrane sety do 16 i 13 i cały mecz 3:0.

MVP meczu wybrano libero zwycięskiej drużyny - Karolinę Szmigielską.

KS BAS z 42 punktami pozostaje na piątym miejscu w pierwszoligowej tabeli. Za tydzień do Białegostoku na ligowe spotkanie przyjedzie lider rozgrywek - Stal Mielec.

| red: maj, zmj

W 16. kolejce siatkarskiej pierwszej ligi kobiet KS BAS Białystok pokonał u siebie pewnie Karpaty Krosno 3:0.

Porażka siatkarek KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze z Płomieniem Sosnowiec 0:3 [zdjęcia, wideo]

14.01.2023, 20:14

W 14 kolejce pierwszej ligi siatkarek KS BAS Białystok podejmował trzecią drużynę rozgrywek - Płomień Sosnowiec. Gospodynie uległy przyjezdnym 0:3.