Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Wsparcie kibiców w trudnych momentach dało nam dodatkową energię [wideo]

11.03.2023, 23:11, akt. 12.03.2023, 00:01

Jagiellonia Białystok wygrała bardzo ważny mecz w ekstraklasie. W sobotę (11.03) pokonała u siebie 2:1 (2:1) Górnika Zabrze, również walczącego o utrzymanie w ekstraklasie.

Maciej Stolarczyk: Był to dla nas bardzo trudny mecz z kilku względów

Dziękuję kibicom, bo był to dla nas bardzo trudny mecz z kilku względów, a wsparcie kibiców w tych trudnych momentach dało nam dodatkową energię. Gratuluję mojemu zespołowi zwycięstwa, bo było to spotkanie, w którym tylko teoretycznie graliśmy w roli faworyta, bo to mecz u siebie i wiedzieliśmy, że musimy je wygrać. Dodatkowo też trudne były okoliczności, bo z powodu choroby wypadł nam Zlatan Alomerovic, kontuzjowany jest Israel Puerto, ale chcę podkreślić, że ci zawodnicy, którzy czekali na swoją grę, w mojej ocenie dali duży impuls dla zespołu, to bardzo cieszy.

Trzeba podkreślić piękne bramki, które dziś padły. Ale dla nas jest kluczowe, że zdobyliśmy trzy punkty, bo okoliczności były dla nas trudne, a zespół to udźwignął i bardzo się z tego cieszę. Mamy teraz  kolejne bardzo trudne spotkanie, o podobnym ciężarze gatunkowym, także liczę na  to, że wszyscy, którzy tworzą rodzinę Jagiellonii pomogą w tym, byśmy zwyciężyli również za tydzień

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

Bartosch Gaul: Jagiellonia trochę nas zaskoczyła swoim ustawieniem taktycznym

Było widać w pierwszej połowie, że mecz jest nerwowy. Jagiellonia trochę nas zaskoczyła swoim ustawieniem taktycznym, bo w ostatnich tygodniach tak nie grała, ale wydaje mi się,  że większość czasu grę mieliśmy pod kontrolą. W pierwszej połowie może  posiadanie piłki było bardziej po stronie Jagiellonii, ale po obu  stronach nie było dużo sytuacji. Myślę, że przeciwnik miał kapitalne momenty. Strzał Nene był bardzo dobry i nie było szans, by go obronić. Rzut karny w 45. minucie, to już nie mamy na to wpływu. W tym tygodniu było szkolenie, szczerze mówiąc nie wiem po co było, bo to co było  wytłumaczone, dzisiaj znowu inaczej wyglądało.

W drugiej połowie Jagiellonia czekała na kontry, my próbowaliśmy. Czegoś nam brakuje w grze do przodu przez ostatnie miesiące. Mnie się wydaje, że wiem czego nam brakuje, ale też nie mamy na to wpływu. Znowu przegrywamy 1:2, gdy próbowaliśmy, ale nam nie wychodziło

- powiedział po meczu trener Górnika Zabrze Bartosch Gaul.

źródło: PAP | red: mag

Ekstraklasa podała terminarz 27. kolejki rozgrywek - kiedy Jagiellonia zagra z Lechią?

7.03.2023, 15:19

Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk w Poniedziałek Wielkanocny (10.04). Początek meczu i relacji w Polskim Radiu Białystok o 15:00.

Jagiellonia Białystok nie potrafiła wygrać z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica [zdjęcia, wideo]

5.03.2023, 14:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) na wyjeździe z ostatnią drużyną ekstraklasy - Miedzią Legnica. Gole strzelili: Nene i Mijusković.