Radio Białystok | Sport | Cztery złote medale Natalii Maliszewskiej na mistrzostwach Polski w short tracku

19.03.2023, 12:24, akt. 12:27

Natalia Maliszewska była najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w short tracku w Gdańsku. Łyżwiarka Juvenii Białystok triumfowała w czterech konkurencjach – w sobotę (18.03) na 500 m i w sztafecie mieszanej na 2000 m, natomiast w niedzielę (19.03) na 1000 m oraz w sztafecie na 3000 m.

Natalia Maliszewska na Mistrzostwach Polski w short tracku w Gdańsku, źródło: Facebook Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok

W sobotę Maliszewska zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 500 m oraz z kolegami z klubu w sztafecie mieszanej na 2000 m, nie ukończyła natomiast wyścigu na 1500 m.

Ostatniego dnia imprezy aktualna wicemistrzyni Europy na 500 m wywalczyła pierwsze miejsca na 1000 m oraz w sztafecie na 3000 m. Zawodniczka z Białegostoku okazała się także najlepsza w klasyfikacji wielobojowej – za nią uplasowały się Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk), która triumfowała na 1500 m i Gabriela Topolska (Juvenia).

Wśród mężczyzn po trzy medale w konkurencjach indywidualnych sięgnęli Diane Sellier (Stoczniowiec) i Łukasz Kuczyński (Juvenia). Sellier zwyciężył na 1500 m oraz był drugi na 500 i 1000 m, a złote krążki stracił na ostatnich metrach.

Na najkrótszym dystansie potknął się i na finiszu wyprzedził go właśnie Kuczyński (dwa razy stanął na najniższym stopniu podium), a na 1000 m o długość łyżwy przegrał z Michałem Niewińskim (Juvenia).

W zestawieniu wieloboistów Sellier wyprzedził Kuczyńskiego i Niewińskiego, którzy wygrali ponadto rywalizację sztafet – mieszanej na 2000 m oraz mężczyzn na 5000 m.

W Gdańsku ścigało się 46 łyżwiarzy - 21 zawodniczek i 25 zawodników - z sześciu klubów.

źródło: PAP | red: bs

Zawodnicy Juvenii Białystok: Natalia Maliszewska i Łukasz Kuczyński triumfowali w rywalizacji na 500 metrów podczas odbywających się w Gdańsku mistrzostw Polski w short-tracku.

Wielokrotna medalistka mistrzostw Europy w short tracku Patrycja Maliszewska zakończyła karierę

16.03.2023, 09:49

Reprezentantka Polski w short tracku Patrycja Maliszewska zakończyła karierę.