Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Szanujemy ten punkt, ale apetyt mieliśmy większy

Maciej Stolarczyk: Szanujemy ten punkt, ale apetyt mieliśmy większy

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

3.04.2023, 21:25, akt. 23:12

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec. W poniedziałkowym (3.04) spotkaniu zremisowali z rywalami 1:1.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok, 3.04.2023, fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Dobrze weszliśmy dziś w mecz

Dobrze weszliśmy dziś w mecz, na początku zdobyliśmy bramkę. W  pierwszej połowie Stal nam nie zagroziła. Źle rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Byliśmy mniej aktywni. Zostaliśmy zepchnięci do obrony i rywal zdobył gola. Zarówno mój zespół, jak i Stal miała potem okazje do zdobycia drugiego gola. Po meczu, jak wszedłem do szatni, widziałem na twarzach zawodników ogromne rozczarowanie. Szanujemy ten punkt, ale apetyt mieliśmy większy. Nie został on dziś zaspokojony. W zespole rywala widoczny był impuls jaki dała zmiana trenera

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

Kamil Kiereś: Ten punkt niewiele daje obu zespołom

Wszyscy widzieli, że o pierwszej połowie musimy zapomnieć. Przeżywaliśmy wówczas trudne momenty, graliśmy słabo. Na pewno nie jest to dobry punkt wyjścia, gdy w pierwszym meczu  po zmianie trenera  drużyna traci bramkę w trzeciej minucie. W przerwie w  szatni mówiłem zawodnikom, że są mecze, w których są trudne momenty i  trzeba je  przeżyć. Moim zdaniem udało mi się dotrzeć do piłkarzy. Już w  47. min  groźnie strzelił Krystian Getinger, a w 50. wyrównał Mateusz  Mak. Od  samego początku drugiej połowy było więc widać nasze zdecydowanie. Stworzyliśmy sporo sytuacji, cały czas wierzyliśmy, że możemy wygrać. Ten punkt niewiele daje obu zespołom. Biorąc jednak pod uwagę, że to my  przegrywaliśmy, trzeba go uszanować

- powiedział po meczu trener Stali Mielec Kamil Kiereś.

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili wygrać z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w lidze. Żółto-czerwoni zremisowali w sobotę (18.03) z Zagłębiem Lubin 2:2 (0:1). Oba zespoły sąsiadują w tabeli, tuż nad strefą spadkową.