Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Nasza radość jest ogromna

Adrian Siemieniec: Nasza radość jest ogromna

10.04.2023, 18:16, akt. 20:17

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Lechią Gdańsk w poniedziałkowym (10.04) meczu ekstraklasy. Gola w 84. minucie strzelił kapitan Jagi – Taras Romanczuk. Tuż przed przerwą Jesus Imaz dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdański, 10.04.2023, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Cieszę się, że zobaczyłem dzisiaj po prostu drużynę

Zdawaliśmy sobie sprawę, jaki to jest mecz i nasza radość jest ogromna. Cieszę się, że zobaczyłem dzisiaj po prostu drużynę. Nie jedenastu graczy na boisku plus ci, co weszli, tylko drużynę. To jest naprawdę fantastyczna sprawa na początku tej naszej wspólnej drogi, bo to jest punkt wyjścia do wszystkiego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze w tym sezonie siedem meczów i musimy w każdym kolejnym dalej budować to, co dzisiaj zaczęliśmy. Ale na pewno na tych emocjach związanych z tym dzisiejszym meczem będzie nam dużo łatwiej

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

David Badia: Jesteśmy rozczarowani, bo wracamy stąd bez punktów

Oczywiście jesteśmy rozczarowani, bo wracamy stąd bez punktów. W pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wielu atutów, by zasłużyć na wygraną, w drugiej pokazaliśmy więcej charakteru, ale jeden błąd, indywidualny lub zespołowy, kosztował nas porażkę. Przyszedłem do klubu by mu pomóc, zmienić kierunek, w którym zmierzał. Oczywiście są trudności, rozmawiamy o tym, jak je pokonać, jak grać bardziej agresywnie. Są jeszcze mecze w tym sezonie i punkty do zdobycia, oczywiście będziemy walczyć o pozostanie w ekstraklasie. Nadal jest 21 punktów do zdobycia

- mówił po meczu trener Lechii Gdańsk David Badia.

źródło: PAP | red: mag

Kiedy Jagiellonia zagra w majówkę? - poznaliśmy terminarz 31. kolejki ekstraklasy

6.04.2023, 21:41

Spółka Ekstraklasa podała terminarz 31. kolejki rozgrywek. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (5.05) o 18:00 przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław.

Adrian Siemieniec: Jagiellonia potrzebuje kogoś, kto po prostu jest odważny [wideo]

5.04.2023, 17:49

31-letni Adrian Siemieniec, który zastąpił Macieja Stolarczyka w roli szkoleniowca Jagiellonii Białystok zapewnia, że nie boi się odpowiedzialności i nie ma obaw. "To dla mnie duża szansa, to taki moment, na który człowiek czeka całe życie" - mówił w środę (5.04) dziennikarzom.