Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Mimo wszystko, należy się cieszyć [wideo]

Adrian Siemieniec: Mimo wszystko, należy się cieszyć [wideo]

20.05.2023, 18:18, akt. 19:36

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) z Cracovią w sobotnim (20.05) meczu ekstraklasy. Gola dla Jagiellonii strzelił Jesus Imaz, a w drugiej połowie gola samobójczego strzelił Taras Romanczuk. Remis oznacza, że Jagiellonia Białystok utrzymała się już w ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Cierpieliśmy w tym meczu w wielu jego fragmentach

Nie ma co ukrywać, że cierpieliśmy w tym meczu w wielu jego fragmentach. Myślę że szczególnie początek mieliśmy fajny, intensywny, już nie mówię o bramce Jesusa Imaza, bo było piękne uderzenie i jego niesamowita jakość. Mieliśmy kontrolę nad posiadaniem piłki, prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuacje. Pewnie gdybyśmy strzelili bramkę na 2:0 łatwiej byłoby nam  tym zarządzać, ale po tym pierwszym fragmencie zabrakło nam   intensywności w grze, to był nasz główny problem w tym meczu. Uważam że zasłużenie Cracovia wyrównała. Scenariusz tego meczu nie był też łatwy z powodu dwóch wymuszonych zmian, to również powoduje, że w sytuacji gdy można dużo zespołowi pomóc zmianami, pole manewru mieliśmy ograniczone.

Czuję się dziwnie. Z jednej strony mam po tym meczu niedosyt, z drugiej biorę pod uwagę to wszystko, z czym się spotkałem tutaj w  momencie, gdy obejmowałem obowiązki i ta sytuacja  była dużo trudniejsza. Finalnie zrobiliśmy to, bo o tym świadczy dziś matematyka, więc bardzo się z tego cieszę. Zrobiliśmy to wspólnie, nie  tylko ja, ale zawodnicy, sztab, władze klubu i kibice, którzy nas mocno  wspierali. Wiemy jak te mecze się układały, w mękach trochę wywalczone te punkty, bo nawet dzisiaj scenariusz nie był prosty. Ale chyba, mimo wszystko, należy się cieszyć

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.


Jacek Zieliński: Zagraliśmy bardzo mądrze

Każdy powie, że punkt na wyjeździe to dobra rzecz, natomiast my czujemy niedosyt, bo uważam, że  zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. I patrząc na sytuacje, które  mieliśmy, powinniśmy to spotkanie zamknąć na naszą korzyść. Zagraliśmy bardzo mądrze, praktycznie nie daliśmy Jagiellonii się rozwinąć, bo  trudno mówić, że bramkę strzeliła z jakiejś przygotowanej akcji, to był  kunszt i mistrzostwo Jesusa Imaza, bo to naprawdę są "stadiony świata" to, co zrobił. Szkoda, bo mogliśmy sobie sprawić większy pozytyw na tę  długą podróż do Krakowa, ale punkt trzeba szanować. Chcemy ten sezon zamknąć zwycięstwem u siebie z Wisłą Płock

- rener Cracovii Kraków.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok utrzymała się w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

20.05.2023, 16:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) z Cracovią w sobotnim (20.05) meczu ekstraklasy. Gola dla Jagiellonii strzelił Jesus Imaz, a w drugiej połowie gola samobójczego strzelił Taras Romanczuk. Remis oznacza, że Jagiellonia Białystok utrzymała się już w ekstraklasie.


Zawodnicy Jagiellonii Białystok nominowani do nagród Ekstraklasy

17.05.2023, 18:17

Trzech zawodników Jagiellonii Białystok dostało nominację Ekstraklasy do nagród za sezon 2022/23. To bramkarz Zlatan Alomerović oraz napastnicy: Jesus Imaz i lider klasyfikacji strzelców Marc Gual.


Legia Warszawa rozgromiła Jagiellonię przy Łazienkowskiej [zdjęcia, wideo]

12.05.2023, 22:26

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali aż 1:5 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Marca Guala, a potem strzelali tylko zawodnicy ze stolicy.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok