Radio Białystok | Sport | Legia Warszawa rozgromiła Jagiellonię przy Łazienkowskiej [zdjęcia, wideo]

Legia Warszawa rozgromiła Jagiellonię przy Łazienkowskiej [zdjęcia, wideo]

12.05.2023, 22:26, akt. 13.05.2023, 01:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali aż 1:5 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Marca Guala, a potem strzelali tylko zawodnicy ze stolicy.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 12.05.2023, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jagiellonia zagra na wyjeździe z Legią Warszawa - relacja Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

Jagiellonia straciła 10 bramek w meczach z Legią

Z 54 zdobytych w tym sezonie goli aż 10 piłkarze Legii Warszawa strzelili w meczach z Jagiellonią Białystok. Po październikowej wygranej na wyjeździe 5:2, w piątkowym meczu 32. kolejki stołeczny zespół zwyciężył u siebie 5:1.

Gual otworzył wynik meczu

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni już w 15. minucie objęli prowadzenie. Gola strzałem zza pola karnego strzelił najlepszy strzelec Jagiellonii - Marc Gual, jednak duży udział przy nim miał obrońca Legii Maik Nawrocki, od którego nogi odbiła się piłka i zmyliła bramkarza.

To już 16. trafienie Hiszpana w tym sezonie. Gual od przyszłego sezonu będzie reprezentował Legię i z tego powodu zawodnik nie celebrował zdobycia bramki.

Legioniści wyrównali kilka minut później. Kapitan gospodarzy Josue uderzył piłkę z rzutu wolnego, z muru wyskoczył jeszcze Jesus Imaz, trącił piłkę głową, futbolówka zmieniła tor lotu, zmyliła Alomerovicia i wpadła do siatki Jagi.

W 42. minucie żółto-czerwoni dwa razy trafili w słupek. Najpierw w 100-proc. sytuacji w słupek trafił Tomas Prikryl, a kilka chwil później w spojenie słupka i porzeczki trafił Jesus Imaz.

Kilka minut po wznowieniu gry Legioności prowadzili już 2:1. Gospodarze "rozklepali" defensywę Jagi w polu karny, a gola strzelił Ernest Muci.

W odpowiedzi żółto-czerwoni przeprowadzili groźna akcję zakończoną strzałem Jesusa Imaza, ale piłkę wybił Tobiasz, a dobitka Prikryla była niecelna.

Im później – tym przewaga Legii była coraz większa, którą gospodarze udokumentowali kolejnymi golami. W 64. minucie Alomerovicia pokonał Maciej Rosołek.

W 75. minucie Legia pokonała po raz czwarty Jagiellonię, a gola strzelił Maik Nawrocki. W 88. gospodarze podwyższyli wynik na 5:1 po golu Kramera.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszłą sobotę (20.05) u siebie z Cracovią. Będzie to ostatni mecz żółto-czerwonych przed własną publicznością w tym sezonie.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Marc Gual (15), 1:1 Josue (22-wolny), 2:1 Ernest Muci (48), 3:1 Maciej Rosołek (64), 4:1 Maik Nawrocki (75-głową), 5:1 Blaz Kramer (88).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Israel Puerto.

Sędzia: Damian Kos (Wejherowo). Widzów 22 137.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Paweł Wszołek, Maik Nawrocki (89. Lindsay Rose), Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Bartosz Slisz (89. Patryk Sokołowski), Jurgen Celhaka, Makana Baku, Josue (80. Blaz Kramer) - Ernest Muci (80. Igor Strzałek), Maciej Rosołek (71. Tomas Pekhart).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Tomas Prikryl (81. Paweł Olszewski), Mateusz Skrzypczak (71. Dusan Stojinovic), Israel Puerto, Miłosz Matysik, Bartłomiej Wdowik (71. Jakub Lewicki) - Taras Romanczuk, Aurelien Nguiamba (71. Camilo Mena), Michal Sacek - Jesus Imaz, Marc Gual (90. Tomasz Kupisz).

Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok, najlepszy obecnie strzelec polskiej ekstraklasy, od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii - poinformował trener warszawskiego klubu Kosta Runjaic.

Tomas Prikryl: Dobrze, że wykorzystaliśmy karnego [wideo]

5.05.2023, 21:41

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gości przed przerwą strzelił Yeboah, a w drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Marc Gual.

Adrian Siemieniec: Nie jesteśmy zadowoleni z remisu [wideo]

5.05.2023, 21:17

Karny, gra w osłabieniu - Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

5.05.2023, 19:58

Jagiellonia Białystok bez Pucharu Polski

3.05.2023, 20:18

Jagiellonia Białystok nie zdobyła Pucharu Polski w futsalu. W rewanżowym meczu finałowym przegrała w środę (3.05) na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 1:9.

Nene: Cieszę się, że mogłem sprawić przyjemność kibicom [wideo]

29.04.2023, 18:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Wartą Poznań 3:1 (3:0) w meczu ekstraklasy. To drugie z rzędu zwycięstwo żółto-czerwonych, którzy praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Adrian Siemieniec: Wielkie brawa należą się drużynie, bo pierwsza połowa była naprawdę kapitalna [wideo]

29.04.2023, 18:22

Jagiellonia wygrywa z Wartą i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

29.04.2023, 16:56