Radio Białystok | Sport | Siemieniec: podtrzymaliśmy passę zwycięstw [wideo]

Siemieniec: podtrzymaliśmy passę zwycięstw [wideo]

27.08.2023, 20:57, akt. 22:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo dobrym i niezwykle ciekawym meczu pokonali Górnika Zabrze 4:1 (3:1). To czwarta z rzędu wygrana Jagi. Dzięki temu wynikowi żółto-czerwoni awansowali na pozycję lidera ekstraklasy. Goście z Górnego Śląska od 43. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Kamil Lukoszek.

Po meczu Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 4:1 (3:1) trenerzy powiedzieli:

Ten mecz znakomicie się ułożył dla Jagiellonii, szybko strzelone dwie bramki, później trzecia i przy okazji czerwona kartka. Po czerwonej kartce staraliśmy się już tylko wykorzystać minuty dla zawodników, którzy powoli będą wchodzić do zespołu, którzy nie trenowali z nami. Są czasami takie mecze, gdy wszystko układa się przeciwko i dzisiaj takie spotkanie musieliśmy przeżyć. Jagiellonia znakomicie to wykorzystała i wygrała ten mecz - powiedział trener Górnika Zabrze Jan Urban.

Chciałbym zacząć od podziękowań dla kibiców, cieszę się, że też możemy im teraz dać trochę radości. Widzę, że żyją coraz bardziej tym wszystkim i czujemy ich wsparcie. Chciałem też pogratulować mojej drużynie, cieszę się, że byliśmy odpowiedzialni za ten moment, który był za nami, czyli za te trzy zwycięstwa z rzędu. Podtrzymaliśmy dzisiaj tę passę, naprawdę poziom zaangażowania i determinacji drużyny był taki, jak tego wzajemnie od siebie oczekujemy.

Cieszę się, że zawodnicy uznają te wartości, idą za tym i ten zespół się tworzy. Ważnym i fajnym przeżyciem dla mnie było też to, że mogłem się dziś zmierzyć z trenerem, na którym też m.in. jako młody trener się wychowałem, byłem na stażu u trenera Urbana w Legii Warszawa wtedy, kiedy trener zdobywał mistrzostwo Polski to ja dopiero zbierałem pierwsze szlify. Więc duża duma mnie dzisiaj rozpiera, że mogłem po drugiej stronie być i dzisiaj zagrać na tym samym poziomie. Bardzo dziękuję trenerowi i życzę Górnikowi powodzenia w kolejnych spotkaniach - powiedział trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

| red: sk

Bartłomiej Wdowik: Trzeba kontynuować dalej tę serię zwycięstw [wideo]

20.08.2023, 07:43

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Jedynego gola strzelił Nene, od którego odbiła się piłka w polu karnym po strzale Bartłomieja Wdowika. To trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii Białystok.

Adrian Siemieniec: Cieszę się, że wygraliśmy, bo to był bardzo trudny mecz [wideo]

19.08.2023, 23:06