Radio Białystok | Sport | Trener Jagiellonii: nastroje są dobre, bo bierze się to z miejsca w tabeli

Trener Jagiellonii: nastroje są dobre, bo bierze się to z miejsca w tabeli

13.01.2024, 08:46, akt. 08:50

Piłkarze Jagiellonii przygotowania na własnych obiektach dzielą między treningi na sztucznej nawierzchni pod specjalnym balonem i zajęcia na siłowni. "Nastroje są dobre, bo bierze się to z miejsca, w którym jesteśmy" - przyznaje trener białostoczan Adrian Siemieniec.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Po pierwszej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 38 pkt. Trzy punkty traci do lidera Śląska Wrocław, a o pięć wyprzedza Lecha Poznań. Czwarty Raków Częstochowa ma 32 punkty, ale też jeden zaległy mecz.


Nastroje są na pewno dobre, bo bierze się to z miejsca, w którym jesteśmy, ale jesteśmy w połowie pracy i tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się ta weryfikacja tabeli na koniec i rozstrzygnięcie Pucharu Polski. Jesteśmy na dobrej pozycji wyjściowej po rundzie jesiennej, ale wszystko jeszcze jest przed nami - mówił w piątek (12.01) dziennikarzom trener Adrian Siemieniec.


W rywalizacji pucharowej białostoczanie 28 lutego (środa, godz. 17:30) zmierzą się z Koroną Kielce w 1/4 finału.

Od wtorku Jagiellonia przygotowuje się do wznowienia rozgrywek ligowych. Do 20 stycznia - na własnych obiektach, potem wyjedzie na blisko dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji, która już od lat jest stałą bazą jej zimowych przygotowań.

W Białymstoku leży śnieg, w piątek znowu intensywnie padało, ale pogoda nie przeszkadza piłkarzom. W ośrodku treningowym Jagiellonia ma boisko ze sztuczną murawą pod specjalnym balonem.


Mamy przede wszystkim stabilne warunki do pracy, niezależnie od pogody na zewnątrz - zaznaczył Siemieniec. Dodał, że są to czasem dwa, czasem jeden trening dziennie na boisku plus zajęcia na siłowni.


Większych zmian kadrowych na razie nie ma, w zajęciach biorą udział gracze pozyskani po pierwszej części rozgrywek: Kosowianin z ligi szwedzkiej, 27-letni środkowy obrońca Jetmir Haliti oraz 24-letni niemiecki napastnik Kaan Caliskaner. Klub poinformował, że swoje kontrakty przedłużyli podstawowi zawodnicy, którym kończyły się umowy: obrońca Mateusza Skrzypczak oraz portugalski pomocnik Nene.

Rozgrywki ligowe białostoczanie wznowią 11 lutego meczem wyjazdowym z Widzewem Łódź.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Jagiellońskie Racowisko" przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

13.01.2024, 19:59

To już kilkuletnia akcja kibiców Jagiellonii Białystok. W sobotę (13.01) wieczorem fani żółto-czerwonych odpalili setki rac w centrum Białegostoku. To piąte tzw. "Jagiellońskie Racowisko".


Jagiellonia wypożyczyła niemieckiego napastnika

10.01.2024, 21:57

Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. Jest nim niemiecki napastnik Kaan Caliscaner z Eintrachtu Brunszwik.


Jagiellonia rozpoczęła przygotowania, w planie zgrupowanie w Turcji

10.01.2024, 08:41

Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęła we wtorek (9.01) Jagiellonia - po pierwszej fazie rozgrywek wicelider tabeli piłkarskiej ekstraklasy. Główną częścią przygotowań będzie zgrupowanie w tureckim Belek. W planie białostoczanie mają cztery mecze kontrolne.


Pierwszy mecz w 2024 roku piłkarze Jagiellonii zagrają u siebie w sobotę, 17 lutego

3.01.2024, 13:18

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w sobotę, 17 lutego u siebie z Lechem Poznań.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok