Radio Białystok | Sport | Łyżwiarze Juvenii Białystok wystartują w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej

autor: Edyta Wołosik

15.01.2024, 05:22, akt. 12:04

Liczą na udane starty i na medale. Trójka młodych łyżwiarzy Juvenii Białystok tworzy reprezentację Polski w short-tracku, która wystartuje w czwartych Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

0:00
0:00
Łyżwiarze Juvenii Białystok wystartują w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.

Anna Falkowska, Krzysztof Mądry i Kornelia Woźniak (tak jak cała 48-osobowa reprezentacja) złożą w poniedziałek (15.01) w Warszawie ślubowanie. We wtorek (16.01) polecą do Korei Południowej.

Podkreślają, że czują się wyróżnieni, mierzą wysoko i celują w medale. Trenerzy: Karol Buzun i Dariusz Kulesza podkreślają, że jest to możliwe, ale zaznaczają też, że nie wywierają presji tym bardziej, że poziom w Top 6, Top 8 jest bardzo wyrównany.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej potrwają od 19 stycznia do 1 lutego. Biało - czerwoni - oprócz short tracku - wystartują też m.in.: w biathlonie, saneczkarstwie, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

| red: wsz, mag

Polscy łyżwiarze zdobyli srebrny medal w sztafecie mieszanej na 2000 m w mistrzostwach Europy w short tracku w Gdańsku. Z kolei brązowy medal w sztafecie na 5000 metrów wywalczyła męska obsada. W obu ekipach byli zawodnicy Juvenii Białystok.

Polki po raz pierwszy na podium Pucharu Świata w sztafecie

10.12.2023, 10:49

To kolejny sukces polskiego i białostockiego short tracku. Po raz pierwszy w historii zawodów Pucharu Świata na podium stanęła kobieca sztafeta biało-czerwonych.

Natalia Maliszewska zawieszona na 14 miesięcy

6.12.2023, 10:37

Natalia Maliszewska - najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego short tracku, zawodniczka Juvenii Białystok - została zawieszona na 14 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych.