Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: To był bardzo trudny mecz [wideo]

Adrian Siemieniec: To był bardzo trudny mecz [wideo]

20.04.2024, 23:06, akt. 23:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (1:0) wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin w ekstraklasie. Bohaterem żółto-czerwonych był Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole, a dla rywali w 90. minucie strzelił Juan Munoz.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 20.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Gratulacje dla drużyny i podziękowania dla kibiców za wsparcie

To był bardzo trudny mecz. Gratulacje dla drużyny i podziękowania dla kibiców za wsparcie. Gratulacje również dla naszego kapitana Tarasa, który rozegrał dziś 300. spotkanie. Wielka sprawa, wspaniały człowiek i piłkarz. To dla mnie zaszczyt, że mogę prowadzić takiego zawodnika. Już jest legendą tego klubu i jestem przekonany, że da nam jeszcze wiele radości.

Co do spotkania, to na początku przed zdobyciem gola mieliśmy sporo szans, ale później mecz kontrolowaliśmy w inny sposób niż zawsze. Mieliśmy mniej piłki i Zagłębie doszło do głosu. Gospodarze naprawdę zagrali dobre spotkanie i zmusili nas do gry w obronie. Cieszę się, że Hansen strzelił dwie bramki, bo w ostatnim meczu z Cracovią musiał zejść szybko z boiska przez zmianę taktyczną. Życie jednak takie rzeczy oddaje i teraz bramkami poprowadził nas do zwycięstwa. Raz jeszcze gratuluję drużynie. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy przygotowania do starcia z Pogonią

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Waldemar Fornalik: Wynik na pewno nas rozczarowuje

Chcieliśmy się dzisiaj zrehabilitować po słabszym meczu i porażce w Gliwicach z Piastem. I postawa była o wiele lepsza, ale wynik na pewno nas rozczarowuje. Mieliśmy swoje okazje, ale trzeba strzelać bramki, aby było można myśleć o punktowaniu. Pracowaliśmy solidnie i ciężko, lecz punkty nie zostają w Lubinie. Wiemy co się dzieje w tabeli, ale ten mecz pokazał, że z taką determinacją następne spotkania będziemy kończyć ze zdobyczą punktową. Jestem o tym przekonany

- powiedział po meczu trener Zagłębia Lubin Waldemar Fornalik.

źródło: PAP | red: mag

Adrian Siemieniec: Chciałem podziękować drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca [wideo]

14.04.2024, 18:25

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.