Radio Białystok | Sport | Zlatan Alomerović: Pokazaliśmy charakter [wideo]

Zlatan Alomerović: Pokazaliśmy charakter [wideo]

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

20.04.2024, 22:54, akt. 23:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (1:0) wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin w ekstraklasie. Bohaterem żółto-czerwonych był Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole, a dla rywali w 90. minucie strzelił Juan Munoz.

Źródło: PRB
Źródło: PRB

Zlatan Alomerović: Wszyscy mówią o efektownej grze Jagiellonii

Myślę że dobrze zaczynaliśmy. Mieliśmy okazje, mogliśmy wcześniej prowadzić 2:0, 3:0. Potem piłkarze Zagłębia mieli przewagę. Nasze lekkie błędy prowadziły do budowania ich pewności siebie. Myślę że pokazaliśmy też inną twarz Jagiellonii, której nam tydzień temu brakowało. Pokazaliśmy charakter, walkę. Wszyscy mówią o efektownej grze Jagiellonii

- powiedział po meczu bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerović.

Taras Romanczuk: Brawa dla chłopaków za zaangażowanie

Wywalczone zwycięstwo na pewno cieszy. Pamiętam dwusetny mecz w ekstraklasie, też mieliśmy 2:1 u siebie z Lechem. Wtedy udało mi się strzelić bramkę. Dziś miałem sytuację, ale nie udało się, ale na pewno brawa dla chłopaków za zaangażowanie. Walczyliśmy na każdym kawałku boiska i na pewno trzeba to docenić

- powiedział po meczu kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk.

Mateusz Skrzypczak: To było dla nas bardzo ważne, żeby zdobyć przede wszystkim trzy punkty

To było dla nas bardzo ważne, żeby dobrze zareagować, jak drużyna i zdobyć przede wszystkim trzy punkty. To było najważniejsze i cieszymy się, że wygraliśmy. Uważam, że graliśmy dobrze, dominowaliśmy i później jedna, dwie straty, jakieś nasze błędy i napędziliśmy Zagłębie. Ale w drugiej połowie wyprowadziliśmy dobrą akcję, 2:0. Zagłębie strzeliło, ale dowieźliśmy to zwycięstwo

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Mateusz Skrzypczak.

Kristoffer Hansen: Mieliśmy trochę problemów w środku gry

Kreowaliśmy sporo sytuacji w pierwszej połowie. Mieliśmy trochę problemów w środku gry, ale jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy, że zdobyliśmy trzy punkty

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Kristoffer Hansen.

| red: mag

Adrian Siemieniec: Chciałem podziękować drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca [wideo]

14.04.2024, 18:25

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.