Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Chciałem podziękować drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca [wideo]

Adrian Siemieniec: Chciałem podziękować drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca [wideo]

14.04.2024, 18:25, akt. 19:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Drużyna się nie poddała

Chciałem zacząć od gratulacji dla Cracovii i podziękowań dla kibiców, bo stworzyli dzisiaj kapitalną atmosferę i wspierali nas. Frekwencja naprawdę była świetna, tym bardziej jest nam przykro, że nie odpłaciliśmy im zwycięstwem. I chciałem podziękować też drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca. Mimo że scenariusz tego spotkania wszyscy znamy, to cieszę się, że się nie poddali, czasami ta droga jest kręta i są przeszkody i nie jest łatwo, ale bardzo się cieszę, że te wartości, o których często rozmawiamy i ta odwaga w nich i wiara w to, że mogą ten mecz odwrócić, ta walka do końca była i za to im też dziękuję. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, ale zdajemy sobie sprawę, że tu trudności będą. Teraz musimy się zregenerować i dobrze przygotować do spotkania w Lubinie. Pojedziemy tam wygrać mecz

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.


Tomasz Jasik: Zwycięstwo trzeba szanować

Za nami ciężki mecz na bardzo ciężkim terenie, z najlepsza drużyną w ekstraklasie. Myślę, że pełen poświęcenia z naszej strony. Zwycięstwo trzeba szanować, bo tutaj przegrywały drużyny, które walczą o mistrzostwo Polski. Mieliśmy swój pomysł na ten mecz, zmieniliśmy trochę strukturę, jeśli chodzi o pierwszą linię pressingu, chcieliśmy zamykać środek i nie dawać grać przez Tarasa Romanczuka.

Po czerwonej kartce dla Jagiellonii ten mecz się nam ułożył, pomimo że Jaga miała ogromną przewagę w posiadaniu piłki, to czystych sytuacji  nie stworzyła sobie aż tyle, ile stwarzała w poprzednich spotkaniach.  Po tej kartce poszliśmy mocno za ciosem, z wiarą w korzystny wynik. Trzeba naprawdę pochwalić zawodników za poświęcenie, za ciężką pracę,  mieliśmy też swoje problemy w tygodniu, bo niektórzy byli chorzy.  Dzisiaj to zwycięstwo, na które niewielu liczyło, na pewno przybliży nas do utrzymania ekstraklasy w Krakowie i do tego dążymy

- powiedział po meczu trener Cracovii Tomasz Jasik.


| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok przegrała z Cracovią

14.04.2024, 17:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.


Jesus Imaz z Jagiellonii wśród najlepszych w minionej kolejce ekstraklasy

9.04.2024, 22:38

Ofensywny pomocnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz znalazł się w najlepszej "jedenastce" 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.


Jagiellonia Białystok nie zagra w finale Pucharu Polski - przegrywa z Pogonią Szczecin [zdjęcia, wideo]

3.04.2024, 23:08

Piłkarze Jagiellonii Białystok odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu przegrali po dogrywce 1:2 z Pogonią Szczecin. Portowcy zmierzą się w finale z Wisłą Kraków.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok